Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Listopad 2019 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  Obsługa techniczna ALFA TV

15-11-2019 | Ogłoszenie

W dniu  15 listopada 2019 r. do Urzędu Miejskiego w Drawnie wpłynęła oferta Stowarzyszenia na rzecz wspierania Domu Pomocy Społecznej w Brzezinach ,,NADZIEJA” na realizację zadania publicznego pn. ,,Patrzymy na świat przez kolorowe witraże”. Zgodnie z art. 19a ust. 4 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r.  o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U 2019 r. poz. 688 ze zm.), każdy w terminie 7 dni od dnia  zamieszczenia oferty w sposób, o którym mowa w ust. 3 (BIP, strona internetowa jst, siedziba organu jst) może zgłosić uwagi dotyczące oferty.

Oferta

więcej »

14-11-2019 | Informacja

Burmistrz Drawna informuje, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego pn. „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”, w ramach którego Gmina ma możliwość ubiegania się o środki finansowe na usuwanie folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag z nieruchomości znajdujących się na terenie naszej gminy.

Rolnicy zainteresowani udziałem w programie na odbiór w/w odpadów, proszeni są o wypełnienie i przekazanie ankiety do siedziby Urzędu Miejskiego w Drawnie ul. Kościelna 3, 73-220 Drawno w nieprzekraczalnym terminie do dnia 25 listopada 2019 r.

Druk ankiety dostępny jest w Urzędzie Miejskim w Drawnie, pokój nr 8 i na stronie internetowej poniżej.

W przypadku nieotrzymania dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zadanie nie będzie realizowane.

Ankieta do pobrania

więcej »

14-11-2019 |

więcej »

12-11-2019 | Informacja

Torby na zakupy z tworzywa sztucznego objęte opłatą recyklingową

  1. W dniu 1 września br. weszły w życie przepisy zobowiązujące przedsiębiorców prowadzących jednostki handlu detalicznego lub hurtowego, w których są oferowane torby na zakupy z tworzywa sztucznego objęte opłatą recyklingową, do zarejestrowania się w Rejestrze-BDO.
  2. Przedsiębiorcy są obowiązani do złożenia wniosku o wpis do Rejestru-BDO, w terminie do dnia 31 grudnia 2019 r., i mogą prowadzić działalność bez posiadania takiego wpisu do dnia jego uzyskania.
  3. Składając wniosek o wpis przedsiębiorcy zobowiązani są podać:
    • informację o rodzaju prowadzonej działalności,
    • informację o miejscu albo miejscach prowadzenia działalności.
  4. Wniosek o wpis do Rejestru-BDO będzie zawierał formularz dla przedsiębiorców wydających torby na zakupy od dnia 1 stycznia 2020 roku. Przedsiębiorcy składający wniosek o wpis do 31 grudnia br. zobowiązani są podać informacje jedynie w zakresie danych przedsiębiorcy zawartych w Dziale I wniosku o spis do Rejestru-BDO, a od dnia 1 stycznia 2020 r. zobowiązani są niezwłocznie dokonać aktualizacji danych o informacje, o których mowa w ww. punkcie 3.
  5. Przedsiębiorcy prowadzących jednostki handlu detalicznego lub hurtowego, w których są oferowane torby na zakupy z tworzywa sztucznego objęte opłatą recyklingową, którzy dotychczas zostali zarejestrowani w Rejestrze-BDO np. jako wytwórcy odpadów lub z innego tytułu objętego wpisem do Rejestru-BDO nie muszą do 31 grudnia br. składać wniosku aktualizacyjnego w zakresie toreb objętych opłatą recyklingową. Natomiast od dnia 1 stycznia 2020 r. zobowiązani są niezwłocznie dokonać aktualizacji danych zawartych w Rejestrze-BDO o informacje, o których mowa w ww. punkcie

Źródło:https://bdo.mos.gov.pl/news/samorzady-i-punkty-oferujace-torebki-foliowe-tez-musza-byc-w-rejestrze-bdo/

więcej »

12-11-2019 | OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W DRAWNIE

Uroczystości obchodów 101 Rocznicy Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się w samo południe 11 listopada 2019r. w Kościele pw.MBNP w Drawnie Mszą Świętą za Ojczyznę celebrowaną przez księdza Dziekana Dariusza Doburzyńskiego, którą poprzedziło wprowadzenie  pocztów sztandarowych: Ochotniczej Straży Pożarnej w Drawnie, Szkoły Podstawowej w Drawnie oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego.  Głównymi organizatorami obchodów  był Burmistrz Drawna oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Drawieńskiej

więcej »

12-11-2019 | My też mamy się czym pochwalić

 Dnia 08 listopada 2019 roku nasze Przedszkole Miejskie w Drawnie otrzymało list z podziękowaniami od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym ,, Piękna Nasza Polska Cała”, upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Serdecznie dziękujemy Panu Prezydentowi za piękne słowa skierowane do naszych wychowawców , opiekunów oraz dzieci z malutkiego Przedszkola Miejskiego w Drawnie.

Z. Radziwoń

więcej »

08-11-2019 | Tak uczciliśmy 11 Listopada

Dnia 08 listopada 2019 roku Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego w Drawnie uczciły Dzień 11 listopada uczestnicząc w pochodzie ulicami miasta oraz wspólnym odśpiewaniem o godzinie 11:11 Mazurka Dąbrowskiego pod Drawieńskim Pomnikiem Poświęconym Tym,Którzy Przywrócili Tę Ziemię Macierzy.

więcej »

BIP

eBOI

System Rada

elektroniczny samorząd

Facebook

e-MAPA

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Baza firm

Kąpieliska

nasz kanał TV

OPS Drawno

krajobraz

Partnerstwo Drawy

LGR

Drawieński Park Narodowy

Caritas

Gazeta Lubuska

TPZD

SMS

SMS

FRONT

FRONT

Rozlicz PIT w Drawniew Drawnie

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia