Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Czerwiec 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          Obsługa techniczna ALFA TV

21-05-2020 | Gmina szyje maseczki ochronne i rozdaje mieszkańcom

Mieszkańcy gminy Drawno otrzymali bezpłatne maseczki ochronne wielokrotnego użytku. Tak by każdy mieszkaniec, wychodząc z domu, czuł się bezpieczny. To inicjatywa samorządu. Ze środków gminnych zakupiono tkaniny, gumki i nici na kwotę 5 tysięcy złotych.

W akcję szycia zaangażowało się kilka placówek: Drawieński Ośrodek Kultury wraz ze świetlicami wiejskimi, Szkoła Podstawowa, Środowiskowy Dom Samopomocy, Przedszkole Miejskie, Biblioteka Publiczna i Specjalny  Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Niemieńsku oraz grupa nieformalna "DziałaMY Drawno".

więcej »

19-05-2020 | Informacja dla przedsiębiorców posiadających zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych

Przypominamy Przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych, że 31 maja 2020 r. mija termin dokonania wpłaty II raty opłaty rocznej za korzystanie z zezwoleń w roku bieżącym.

Obecnie obowiązujące przepisy prawa nie przewidują żadnych odstępstw od obowiązku wniesienia opłaty za korzystanie w 2020 r. z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w związku z ogłoszonym stanem epidemii spowodowanym zagrożeniem zakażenia wirusem SARS –CoV-2.

więcej »

18-05-2020 | Wystawa Karol Wojtyła. Narodziny w Drawnie na 100 lecie urodzin JP 2.

Historia życia Karola Wojtyły to wielowątkowa opowieść o artyście, filozofie, duszpasterzu, wychowawcy młodzieży oraz polityku o wielkim wpływie na kształt dzisiejszego świata. Tym, co łączy wszystkie jego życiowe powołania jest humanistyczne przesłanie, pełne wiary w drugiego człowieka oraz przekonanie o potrzebie dialogu i porozumienia ponad różnicami kulturowymi i ideologicznymi. Jego fascynująca biografia dowodzi, że ludzkie życie może być zwyczajne w swej niezwykłości.

Centrum Myśli Jana Pawła II- instytucja kultury miasta stołecznego Warszawy, z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły przygotowało w wersji cyfrowej Wystawę „Karol Wojtyła. Narodziny”; wystawę, która zabrała w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II. Oglądając ją dokładnie w 100 rocznicę urodzin- 18 maja 2020r., rozstawioną na Placu Wolności, uczestniczyć mogliśmy (oczywiście w reżimie sanitarnym) w narodzinach małego Lolka; poznawaliśmy dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; mogliśmy z bliska obserwować powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski oraz wybrać się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, witaliśmy nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przyglądaliśmy się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszyliśmy mu w chorobie i ostatnich chwilach.

Serdecznie dziękujemy Centrum Myśli JP2 za nieodpłatne udostępnienie w tej wystawy a Dyrekcji Drawieńskiego Parku Narodowego za jej, także nieodpłatny, wydruk wielkoformatowy. Dziękujemy Dziekanowi naszej parafii ks. Dariuszowi Doburzyńskiemu za  możliwość jej ekspozycji w miniony weekend w kościele.

W otwarciu wystawy wzięli udział Mieszkańcy naszego miasta i gminy wraz z Burmistrzem Andrzejem Chmielewskim, Ks Dziekanem Dariuszem Doburzyńskim, Sekretarz Gminy Mariolą Kowalewską, Skarbnikiem  Agnieszką Zarecką, dyrektorkami jednostek: Zofią Radziwoń, Jolantą Fatalską i Barbarą Zajączkowską oraz  Prezes Krystyną Pietrzkiewicz ze studentami Drawieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Swoimi wrażeniami, wraz z docenieniem roli w naszym życiu, jaką odegrał Karol Wojtyła, późniejszy św. Jan Paweł II,  podzielili się: Burmistrz Drawna oraz ksiądz Dziekan.

Dziękuję zaangażowanym pracownikom DOK: Elżbiecie Bacztub-Bakiewicz, Markowi Gnysińskiemu, Krystynie Kubickiej i Grażynie Małyszko. Dziękujemy także Spółdzielni Socjalnej „Nad Drawą” za energię do nagłośnienia.

Wystawę do końca tygodnia będzie można obejrzeć w muszli koncertowej na dziedzińcu Drawieńskiego Ośrodka Kultury.

Tego dnia na Placu Wolności można było także nieodpłatnie zaopatrzyć się w maseczki uszyte przez DOK i świetlice, SP, PM, ŚDS i Bibliotekę.

 

więcej »

18-05-2020 | Konkus Działaj Lokalnie

Stowarzyszenie LGD "Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim" ogłasza konkurs Działaj Lokalnie.

W tym roku wszystkie środki będą przeznaczone na działania zmniejszające negatywne skutki epidemii COVID-19. Każdy projekt powinien służyć wyłącznie walce z epidemią lub jej skutkami.

poniżej link do ogłoszonego konkursu:

http://partnerstwodrawy.pl/dzialaj-lokalnie/item/631-ogloszenie-konkursu-dzialaj-lokalnie-2020.html

więcej »

14-05-2020 |

Jednocześnie, w imieniu Burmistrza naszego miasta, informujemy zainteresowanych Mieszkańców Drawna, że w poniedziałek od godziny 12:00 do 13:00  na Placu Wolności w Drawnie stworzymy indywidualną możliwość nieodpłatnego odbioru wielorazowej maseczki ochronnej.

Ponadto, od wtorku 19 maja do piątku 22 maja 2020r. (do wyczerpania zapasów), w tych samych godzinach (od 12:00 do 13:00 ), w muszli koncertowej na dziedzińcu DOK w takie maseczki będzie można także się zaopatrzyć.

więcej »

13-05-2020 | Pomoc dla drawieńskich przedsiębiorców

W związku z epidemią koronawirusa niektórzy drawieńscy przedsiębiorcy znaleźli się w trudnej sytuacji. W tym trudnym czasie Burmistrz i Rada Miejska w Drawnie postanowili udzielić im wsparcia i zachęcają do składania formularzy o przedłużenie terminów płatności rat podatku od nieruchomości płatnych w maju i czerwcu 2020r. do dnia 30 września 2020r., z zastrzeżeniem nieposiadania zaległości w podatku od nieruchomości do końca stycznia 2020r.  

więcej »

13-05-2020 |

 

więcej »


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia