Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Październik 2019 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      Obsługa techniczna ALFA TV

05-06-2019 | Kalendarz

więcej »

15-10-2019 | Spotkanie z leśnikiem

Drawieńskie Skrzaty od 1 września do 30 listopada 2019 roku  na terenie Przedszkola Miejskiego w Drawnie realizuje projekt pn.: "Dzieciaki - Zwierzaki", który jest dofinansowany ze środków    Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik na lata 2019 - 2021.

Spotkanie z leśnikiem

W ramach realizacji programu Społecznik 2019-2021,, Dzieciaki - Zwierzaki " grupa 5/6 latków licząca 23 dzieci zaprosiła na zajęcia przyrodnicze  leśnika p. Wojciecha Małysko  pracującego w Nadleśnictwie Drawno. Tematem naszego spotkania ,które odbyło się 10.X . były zwierzęta leśne i ich zwyczaje  związane z jesienią.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawostek o zwierzętach i ich życiu , rozpoznawały je na dużych  planszach. Oczywiście nasze rozmowy nie skupiły się tylko na jednym temacie, rozmawialiśmy o lesie -jego znaczeniu dla człowieka,  roli leśnika , proekologicznych postawach  dzieci. 

Nasz gość wspaniale poradził sobie z liczną i gwarną grupą , zaskakiwał nas pytaniami, na które nawet panie nie znały odpowiedzi. Dzieciaki zaś zaskoczyły swoją umiejętnością rozpoznawania i nazywania zwierząt żyjących w lesie, rozpoznawania gatunków drzew. Podczas zajęcia zostały utrwalone zasady  bezpiecznego zachowania sie w lesie,  postępowania na wypadek spotkania sięz dziko żyjącym zwierzęciem ( o tym ,że przedszkolaki nie boją się nawet wilka już nie wspominamy)Wszyscy uznaliśmy , że zwierzęta, rośliny  najlepiej poznawać w ich naturalnym środowisku i wspaniale byłoby móc pojechać na wycieczkę do lasu, szkółki leśnej...  Na zakończenie spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie , dzieci zostały obdarowane mnóstwem niespodzianek  ( nie tylko tych słodkich ) zaś p. Wojtek otrzymał od nas  w prezencie piękny , jesienny obrazek. W imieniu 5/6 latków  serdecznie dziękujemy p. Wojciechowi Małysko  za zaangażowanie  i podzielenie się z nami swą wiedzą , pasją i zawodem.

wych. grupy 5-6latków

E. Witkowska i W. Czerwieniec

więcej »

14-10-2019 |

więcej »

14-10-2019 |

więcej »

14-10-2019 |

więcej »

14-10-2019 |

Drawieńskie Skrzaty od 1 września do 30 listopada 2019 roku na terenie Przedszkola Miejskiego w Drawnie realizuje projekt pn.: "Dzieciaki - Zwierzaki", który jest dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik na lata 2019 - 2021.W ramach projektu Przedszkole Miejskie w Drawnie zakupiło zestaw pomocy do prac plastycznych, papiery, brystole, kredki, kartony o różnym formacie, kolorze . Zestawy farb, kredek, klei, taśm. Wspólnie z dziećmi będziemy tworzyć zwierzątka małe i duże oraz ich środowisko naturalne z materiałów zakupionych oraz wtórnych i naturalnych które sami zbierzemy. Z przygotowanych prac zorganizujemy wystawę zaprosimy gości spośród rodziców, dziadków oraz dzieci szkolnych.Celem projektu jest edukacja ekologiczna dzieci poprzez wspólne działania na rzecz poznania środowiska naturalnego różnych zwierząt.

więcej »

BIP

eBOI

System Rada

elektroniczny samorząd

Facebook

e-MAPA

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Baza firm

Kąpieliska

nasz kanał TV

OPS Drawno

krajobraz

Partnerstwo Drawy

LGR

Drawieński Park Narodowy

Caritas

Gazeta Lubuska

TPZD

SMS

SMS

FRONT

FRONT

Rozlicz PIT w Drawniew Drawnie

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia