Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Styczeń 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        Obsługa techniczna ALFA TV

27-02-2017 | FERIE ZIMOWE 2017r.

Właśnie zakończyły się ferie zimowe w Drawnie. Pogoda niestety specjalnie nas nie rozpieszczała- szczególnie w drugim tygodniu... Ale mówi się trudno. Kto zechciał wyjść z domu by spędzić ten feryjny czas z nami, na pewno nie żałował. Bo w Drawieńskim Ośrodku Kultury zaproponowaliśmy możliwość udziału aż w 12 warsztatach- w tym 2 dwudniowych, obejrzenia 8 filmów oraz udziału w dwóch spektaklach teatralnych teatru KRAK-ART z Krakowa. A na zakończenie-w piątek 24 lutego zorganizowaliśmy pokaz umiejętności zdobytych  szczególnie  na warsztatach żonglerskich; przygotowaliśmy także  wystawę fotografii z warsztatów oraz możliwych do pokazania  prac powarsztatowych .

W pierwszym tygodniu ferii zaproponowaliśmy 5 filmów i warsztaty: teatralne, balonowe (tu padł rekord uczestników – bo było ich około setki), plastyczne, wokalne-karaoke, ceramiczne, taneczne i modelarskie. Ponadto sporym zainteresowaniem, szczególnie najmłodszej publiczności, cieszył się teatrzyk „Złota Kaczka”. W drugim tygodniu wyświetliliśmy trzy filmy, zorganizowaliśmy warsztaty plastyczne „białe szaleństwo”-z użyciem masy ceramicznej, warsztaty gliniano-ceramiczne,   przyrodnicze z pokazem  żywych ptaków oraz najbardziej angażujące, wielogodzinne- dwudniowe warsztaty żonglerskie. Odbyła się także zabawa karnawałowa, na zakończenie której dzieci obejrzały kolejny spektakl teatralny „Rubinowy Książę”.

Niezależnie swoje ferie mieli także studenci DUTW (były warsztaty rękodzieła, taneczne i wokalne). Ogółem około 1100 osób odwiedziło w feryjnym czasie nasz Ośrodek, z tego 319 dzieci i młodzieży uczestniczyło w warsztatach a 524 osoby obejrzały seanse filmowe.

Na „balonowe szaleństwo”, spektakl i zabawę karnawałową przyjechali do nas także uczestnicy ze świetlic, na dwa seanse filmowe przywieźliśmy chętnych uczestników  z miejscowości sołeckich, w których nie ma świetlic. Cieszymy się, że wśród korzystających z zajęć była spora grupa przywożona przez rodziców z miejscowości gminnych. Tym bardziej cieszy uwaga wypowiedziana przez jedną z Mam, która ze swoją pociechą wzięła udział prawie we wszystkich propozycjach podczas minionych dwóch tygodni, a która stwierdziła, że to były dla nich najfajniejsze ferie.

Dziękuję wszystkim prowadzącym oraz zaangażowanym w ich zrealizowanie!.Do zobaczenia za rok!

BIP

eBOI

elektroniczny samorząd

Facebook

e-MAPA

Baza firm

nasz kanał TV

OPS Drawno

krajobraz

Partnerstwo Drawy

LGR

GCI

Drawieński Park Narodowy

Caritas

Gazeta Lubuska

Choszczno

TPZD

SMS

SMS

FRONT

FRONT

zachodniopomorskie-info


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia