Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Styczeń 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        Obsługa techniczna ALFA TV

08-03-2017 | Obchody Dnia Kobiet w Drawnie

Kolorowo i słonecznie zrobiło się wieczorem 07 marca 2017r w pomieszczeniach Drawieńskiego Ośrodka Kultury, gdzie obchodzony w przeddzień kalendarzowego święta Dzień Kobiet wywołał wiele radości i uśmiechu wśród licznie zgromadzonej publiczności.

Uroczystość rozpoczęła się w holu sali Wedel wernisażem prac uczestników sekcji rysunku DOK pt. "Kobieta" prowadzonej przez artystę malarza, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, p.Zbigniewa Kowalskiego. Interesujące prace, przedstawiające głównie postaci kobiece wykonali: Klaudia Wiśniewska, Ernestyna Sowin, Oliwia Maciąg, Hania Dziatko, Aldona Moder, Iza Kowalczyk, Magdalena Biegniewska, Mikołaj Korczyński i Patryk Buniak.

Koncert w sali Wedel pt. "Wszystko dla Kobiet", który rozpoczął się przeuroczą prezentacją taneczną w rytmie flamenco w wykonaniu uniwersyteckiej sekcji tańca "Margarita" poprowadziła jej instruktorka p.Magdalena Szarawaga. A życzenia dla pań przekazali wraz z kwiatami z jednej strony dyrektorce DOK Annie Hińczy-Gnysińskiej na ręce wszystkich Pań obecnych na uroczystości a z drugiej-pani Krystynie Pietrzkiewicz- Prezes DUTW na ręce występujących w koncercie słuchaczek oraz przygotowujących je instruktorek -panowie Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski i Przewodniczący Rady Miejskiej w Drawnie Czesław Paszkiewicz. W koncercie w wykonaniu słuchaczek uniwersytetu zaprezentowała się także w utworze "Rytm i melodia" sekcja wokalna "ANIBABKI" oraz w dwóch odsłonach kabaretowych: "Kwiaty" oraz "Typy kobiet"- teatralna WENA prowadzona przez p. Annę Górską. Swojego reprezentanta w osobie Daniela Dzierbunowicza śpiewającego piosenkę "Bądź moim natchnieniem" miała również sekcja wokalna DOK (instr. Bartek Michalczyk). A dwaj młodzi mężczyźni z Gimnazjum Publicznego pod kierunkiem polonistki Izabeli Kowalczyk zaprezentowali pełną humoru scenkę pt. "Zakupy".

W drugiej części koncertu kolorowo i żywiołowo na scenie zrobiło się za sprawą uniwersyteckiej, terapeutycznej grupy tanecznej BABYLON z Myśliborza prowadzonej przez choreografkę panią  KRYSTYNĘ MATUSZAK, zdobywczyń wielu nagród w prezentacjach na szczeblu ogólnopolskim, w tym nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Co tu dużo mówić; "kobitki po prostu dały czadu" prezentując zarówno energię jak i kondycję godną olimpijczyków w serii wielu różnorodnych tańców: od flamenco, po walca, prezentacje fragmentu spektaklu "Ogrody marzeń", po cykl tańców cygańskich. Tę część koncertu poprowadziła dyrektorka Myśliborskiego Ośrodka Kultury p. Małgosia Michalczyk, która także wraz z młodą wokalistką z Myśliborza czarowała publiczność swoimi wysokimi umiejętnościami wokalnymi. Całość koncertu zwieńczyło wspólne: taneczne i wokalne wykonanie utworu "Jadą wozy kolorowe".  Wśród braw bukiet róż wraz z koszem rozmaitości w podziękowaniu za wspaniałe wrażenia artystyczne wręczyli gościom z Myśliborza nasi Włodarze.

I my, wyrażając swoją wdzięczność, kłaniamy się nisko zarówno wykonawcom całego koncertu "Wszystko dla kobiet" jak i tym, którzy pracowali wokół jego organizacji a także przy projektach obchodom towarzyszącym. To Wasza praca dała tak wspaniałe efekty. Dziękujemy pani Kierownik ŚDS za udostępnienie jednego z pomieszczeń.

Z najlepszymi życzeniami dla wszystkim Pań w DNIU ICH ŚWIĘTA!

BIP

eBOI

elektroniczny samorząd

Facebook

e-MAPA

Baza firm

nasz kanał TV

OPS Drawno

krajobraz

Partnerstwo Drawy

LGR

GCI

Drawieński Park Narodowy

Caritas

Gazeta Lubuska

Choszczno

TPZD

SMS

SMS

FRONT

FRONT

zachodniopomorskie-info


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia