Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Kwiecień 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            Obsługa techniczna ALFA TV

05-07-2017 | Kulminacja IX-go Festiwalu Krasnali połączonego z IV Kampanią Edukacyjną "Krasnalowe Ekocuda" już za nami

W uroczystościach kulminacji IV-tej Kampanii Edukacyjnej „Krasnalowe Ekocuda” zaszczycili nas w sobotę 01 lipca 2017r. swoją obecnością specjalni goście  Burmistrza Drawna p. Andrzeja Chmielewskiego: Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego p Ryszard Mićko oraz Starosta Choszczeński pan Adam Andriaszkiewicz. Panowie pogratulowali krasnalowych efektów i rozpoczęli wręczanie nagród. Pierwszą otrzymała Agnieszka Małysko, która wygrała konkurs na krasnala ROKU 2017 – krasnalka ulepionego z gliny. Jury w składzie: Małgorzata Dzierbunowicz, Magdalena Ciechanowicz i Katarzyna Dźwilewska miało bardzo trudne zadanie ponieważ powstało wiele znakomitych prac. Kolejne wręczanie nagrody w pozostałych konkursach Kampanii Edukacyjnej „Krasnalowe Ekocuda” przeplatane były prezentacjami laureatów Konkursu Piosenki Ekologicznej i Krasnalowej oraz spektaklu Teatru Łata „Podróże dookoła świata”.

Ale wróćmy do dnia poprzedniego, gdzie piątkowe załamanie pogody prawie i nas załamało. Ale wzięliśmy się w garść zapraszając na wszystkie zajęcia do budynku. No i udało się. Warsztaty związane z gliną: lepienia figur z gliny (Ewa Biniecka z Kiełpina), ceramiczno-garncarskich (Rafał Michalski z Kalisza Pomorskiego) zapraszały uczestników do pracowni ceramicznej a pozostałe odbyły się w sali biesiadnej, papieroplastyki (Iwona Wolniak i Ania Florczak), malarstwa i modelowania (Artur Groszkowski z Choszczna), tkackie (Lucyna Kołodziej z Warniłęgu, Anita Teodorczuk ze Starego Worowa, Dorota Ambroziak z Ciechyna), biżuterii ekologicznej (Sylwia Kaczor i Aga Biegniewska) i ruchomych krasnali (Roma Kowalewicz). Przez cały czas pod okiem p. Eli Bacztub i Moniki Knap powstawał też mural/płotal z kolorowych zakrętek PET przy otwartej akcji zbierania tychże nakrętek, zużytych baterii oraz telefonów komórkowych.

Po południu Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski oficjalnie otworzył Kulminacyjne Działania IX Festiwalu Krasnali, gdzie wraz z wszystkimi występami dla dzieci w postaci m.in.prezentacji tanecznych naszych sekcji „Cuksów” i Balansu” pracujących na co dzień z instruktorką p. Magdaleną Szarawagą przenieśliśmy się do Sali widowiskowej WEDEL. Wystąpili także  śpiewając i tańcząc kowbojskie rytmy wychowankowie  Środowiskowego Domu Samopomocy w Drawnie. Mocnym zakończeniem dnia kierowanym do młodszych był świetny spektakl teatralno-cyrkowy „Tomi i Damian w Krainie Krasnali”. Artyści wspaniale animowali widzów i umiejętnie wprowadzili w krasnalowy świat.

Jeszcze mocniejszym- już na Placu Wolności -były wspaniałe koncerty trzech zespołów nurtu disco  FOX,  CZADOMAN i BOYS. Tłumy obecne na Placu potwierdziły ogromne zapotrzebowanie społeczeństwa na taki właśnie rodzaj muzyki.

Sobotnie warsztaty- w już nieco lepszej aurze, choć wiało momentami dość mocno- zrealizowaliśmy w plenerze na dziedzińcu DOK. Od rana też wojsko piekło nam wspaniały chlebek. Od godziny 12.00 ruszyła „w miasto” kolejna edycja Eko-Gry Miejskiej dla Rodzin, w której wzięło udział 10 zespołów. Po przejściu 5 stanowisk w Drawnie, na których należało wykonać śr. dwa zadania rodziny przejeżdżały drezynami na Przystań DPN w Drawniku. Tam ognisko, kiełbaski, owoce... i oczywiście wspaniałe kosze piknikowe z funkcją lodówki „napełnione” różnymi niespodziankami w nagrodę dla każdej z rodzin. Zadowoleni uczestnicy autokarem powrócili do Drawna.

W konkursie wokalnym, rodzinnym konkursie literackim oraz indywidualnym konkursie plastycznym w ramach IV Kampanii Edukacyjnej „KRASNALOWE EKOCUDA” wręczone zostały nagrody, wyróżnienia i dyplomy.

Zarówno Rodzinny Konkurs Literacki zorganizowany przez Gminę Drawno i Drawieński Ośrodek Kultury jak i indywidualny Konkurs plastyczny skierowany został do osób zamieszkałych na terenie gmin: Drawno, Recz, Choszczno, Pełczyce, Krzęcin, Bierzwnik oraz Kalisz Pomorski, Złocieniec i Drawsko Pomorskie oraz do wszystkich turystów przebywających na tym obszarze i chcących wziąć w nim udział. 

Formą pracy literackiej był krótki utwór literacki (w dowolnej formie np.: wiersz, opowiadanie, baśń…) poświęcony szeroko pojętej ekologii. Jury w dziesięcioosobowym składzie: pod kierunkiem p. Joanny Markiewicz-przewodniczącej (n-l polonista, wicedyrektor SP w Drawnie) przyznało nagrody i wyróżnienia następującym osobom:

I m. Monika i Iwona Knap  z Brzezin - „Rymów kilka”

II m. Aleksandra i Barbara Tomicz z Recza – „Eko krasnale z Drawna nad Drawą”

IIIm. Anna Kościuczuk i Hanna Motylak -„Hania na tropie krasnala”

Wyróżnienia otrzymali:

Kamila Wypych i Nikola Rembiałkowska z Drawna - „O Drawnie”

Maria Barna z Recza - „Zakątek natury”

Elżbieta Wdowiak i Mateusz Heleniarz -„Zlot krasnali”

 

Tematem pracy plastycznej z kolei w pierwszych trzech n.w. kategoriach była ilustracja odzwierciedlająca problemy związane z ochroną środowiska, wody, ziemi i powietrza oraz niebezpieczeństwami związanymi z zanieczyszczaniem i zaśmiecaniem świata. Natomiast tematem pracy plastycznej w kategorii młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej był projekt graficzny na kubek ceramiczny o w/w. tematyce.

Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w kategoriach określonych w regulaminie, obecnym wręczył je Burmistrz Andrzej Chmielewski.

 

Kategoria dla dzieci w wieku przedszkolnym

I m. Dams Maria z Drawna

II m. Brocka Amelia z Drawna

III m. Werner Maja z kol. Wiśniewo

 

Wyróżniono:

Czerwonka Kora  z Barnimia

Milewska Ada z Kiełpina

Nowak Iga z Drawna

 

Kategoria dla dzieci klas I-III SP

I m. Heleniarz Mateusz z Choszczna

II m. Hejza Karolina z Drawno

III m. Kręgowska Wiktoria z Bierzwnika

 

Wyróżniono:

Konieczna Maja z Recza

Glińska Julia z Brzezin

Brzęczek Jakub z Choszczna

Ciechanowicz Szymon z Drawna

 

Kategoria dla dzieci klas IV-VI SP

Im. Błaszczyk Szymon  z Choszczna

IIm. Gospodarowicz Hanna z Choszczna

IIIm. Bołociuch Martyna z Choszczna

Wyróżniono:                                                                                                                                                

Hładoniuk Jan ze Zwierzynia
Kałążna Julia z Choszczna                                                                                                                                      
Emilianowicz Patrycja z Brzezin

Kategoria dla młodzieży w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym

Im. Koniuszy Maja z Choszczna

II m. Sarna Aleksandra z Choszczna

III m. Ciołek Łukasz z Bierzwnika

 

Wyróżniono :

Dobrynowicz Lena z Recza

Skowron Weronika z Recza

Magdziarek Klara z Choszczna

 W Konkursie Piosenki Ekologicznej i Krasnalowej w kategorii dzieci młodszych:

I m. Lidia Nowak „Krasnalowy walczyk”

II m. Iga Nowak „Krasnoludki”

Wyróżnienie w kategorii dzieci starszych Patrycja Emilianowicz "Ziemia zielona wyspa"

Kategoria młodzieży

Im. Hania Dziatko „Świat bez wody”

II m. Maja Trzaskawka „Te myśli”

III m. Daniel Dzierbunowicz „A ja na przekór”

Wyróżnienie zdobyła Zuzanna Jakubas

W akcji zbierania nakrętek PET nagrodę główną zdobyło Przedszkole Miejskie w Drawnie (40 kg!); zużytych baterii najwięcej przyniosła Jolanta Wilusz (8 kg) a telefonów komórkowych- Kamil Ciechanowicz (11 szt). Nagrodziliśmy także najbardziej aktywnych uczestników warsztatów – Zuzanna Pieczyńska z Dobrzan, Lisiecki Marcel, Marysia Dams, Lidia Nowak z Drawna, Zuzanna Jakubas z Chomętowa oraz Zosia Kołodziejska ze Szczecina

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym, wyróżnionym i jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursach wraz z osobami wspierającymi uczestników.

Wszystkie prace plastyczne  już umieszczone są w holu Drawieńskiego Ośrodka Kultury na wystawie, którą będzie można zwiedzać w miesiącu lipcu. Wybrane prace powarsztatowe z kolei będzie można zwiedzać na wystawie w Spichlerzu.

Wszyscy obecni na Dziedzińcu mogli uraczyć się pysznym żurkiem zasponsorowanym przez Nadleśnictwo Drawno; ogromnym powodzeniem cieszył się także chlebek pieczony przez Polową Piekarnię Wojskową Batalionu Logistycznego w Stargardzie.  Można było go jeść z pysznym smalczykiem i ogórkami przygotowanymi w DOK-u przez p. Krysię ; można go było także zabrać do domu.

Cudowne chwile spędzili słuchacze jeszcze cudowniejszego Koncertu w ramach Baltic Neopolis Festival, III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki. Z Baltic Neopolis Orchestra pod wodzą koncertmistrza Portugalczyka Emanuela Salvadora wystąpiła młodziutka, ogromnie utalentowana bułgarska artystka urodzona w Niemczech VIVI VASSILEVA grająca na instrumencie perkusyjnym o nazwie marimba oraz na ksylofonie. To była naprawdę duchowa uczta.

Techniczną stronę świetnej jakości nagłośnienia i oświetlenia całej imprezy zrealizowała Spółdzielnia Socjalna „ART.MUSIC” z Grąsów k/Dobiegniewa z prezesem Sławomirem Wojciechowskim oraz współpracującym z nią realizatorem dźwięku Grzegorzem Rzechówką.

Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy albo pracą albo rzeczowo albo finansowo wspomogli nas, Organizatorów, w tych wielorakich działaniach.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie

Województwo Zachodniopomorskie

Starostwo Powiatowe w Choszcznie

Nadleśnictwo Drawno

Drawieński Park Narodowy

Towarzystwo Miłośników Kolei Drezynowych i Zabytków Kolejnictwa

Polski Związek Wędkarski o/w Drawnie

Straż Pożarna w Drawnie

Drawieński Uniwersytet Trzeciego Wieku

Środowiskowy Dom Samopomocy w Drawnie

Koło Wolontariatu Gimnazjum Publicznego w Drawnie

Firma E-CHO

Stowarzyszenie Ludzi Bezrobotnych

Drawieńska i Choszczeńska Policja oraz Agencja Ochrony ALKON

ARMED Działalność Ambulansów Wypadkowych ze Strzelec Krajeńskich

Szkolny Klub Żeglarski

Andrzej Konopelski

p. Krzysztof Piotrowski

KZUH w Drawnie

Pracownicy UM w Drawnie

P Bogdan Bożko

P. Joanna Słotwińska

I wielu, wielu innych....

Ogromnie dziękujemy!!!

Do zobaczenia na Jubileuszowym X Festiwalu w roku przyszłym!

 

BIP

eBOI

elektroniczny samorząd

Facebook

e-MAPA

Baza firm

nasz kanał TV

OPS Drawno

krajobraz

Partnerstwo Drawy

LGR

GCI

Drawieński Park Narodowy

Caritas

Gazeta Lubuska

Choszczno

TPZD

SMS

SMS

FRONT

FRONT

zachodniopomorskie-info


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia