Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Czerwiec 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  Obsługa techniczna ALFA TV

30-08-2017 | I Turniej Sołectw w Niemieńsku

W sobotę, 26 września 2017 roku na  boisku sportowym w Niemieńsku odbył się turniej sołectw, w którym uczestniczyli licznie zgromadzeni mieszkańcy trzech sołectw gminy: gościnnie - sołectwo Konotop i Zatom, a gospodarzami było sołectwo Niemieńsko. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach projektu pt. "Rewitalizacja na terenie gmin województwa zachodniopomorskiego znajdujących sie w Specjalnej Strefie Włączenia", w którym partnerem jest Gmina Drawno.

Turniej rozpoczęto uroczystym przecięciem wstęgi przez Burmistrza Drawna Andrzeja Chmielewskiego, Radną Rady Powiatu panią Małgorzatę Buchajczyk, Sołtysa Niemieńska panią Agnieszkę Kołodziejską i oddaniem do użytku mieszkańców zadaszonej wiaty, która będzie miejscem wspólnych spotkań przy ognisku.

Mecz piłki nożnej był pierwszą konkurencją rozegraną pomiędzy sołectwami: Konotop     i Niemieńsko. Zwycięską drużyną został Konotop.

Do rywalizacji w dalszych konkurencjach przystąpiły drużyny poszczególnych sołectw na czele z sołtysami. Konkurencje były urozmaicone i było ich wiele, a wśród nich m.in.: bieg w workach, wbijanie gwoździ na czas, bieg z jajkiem, rzut szyszką do celu, przewożenie wody w taczce, bieg z woreczkiem na głowie, jedzenie kisielu                           z zasłoniętymi oczami, a na koniec przeciąganie liny. Walka do ostatniej konkurencji była bardzo zacięta. Każdej drużynie kibicowali mieszkańcy ich sołectw.

Po podsumowaniu punktowych wyników wszystkich konkurencji sprawnościowych sołectwo Niemieńsko i Konotop miały po 17 punktów, a Zatom - 15. Po dogrywce drużyna Konotopia została zwycięzcą i w nagrodę otrzymała puchar Burmistrza Drawna "Najlepsze sołectwo w turnieju sołectw". Wszystkie drużyny nagrodzone zostały upominkami.

Spotkanie umiliły pieczone kiełbaski i słodkie upominki oraz gadżety promocyjne ufundowane przez sponsorów:

1. Burmistrz Drawna

2. Małgorzata  Buchajczyk

3. Państwo Alina  i Roman Krala

4. Jan Bandrowski

5. Jan Mateuszczyk

6. Mirosław Śliwiak

7. Drawieński Park Narodowy

8. Nadleśnictwo Drawno

Serdeczne podziękowania sponsorom i wszystkim mieszkańcom, którzy uczestniczyli w przygotowaniach i realizacji turnieju, a szczególne podziękowania dla rodziny Morcinków.

Całą imprezę w profesjonalny i pełen humoru sposób poprowadziła pani Agnieszka Kołodziejska-sołtys Niemieńska za co jej dziękujemy.

Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim drużynom dziękujemy za udział, a kibicom za motywowanie zawodników i zagrzewanie do walki.  

Alicja Łukasik

BIP

eBOI

elektroniczny samorząd

Facebook

e-MAPA

Baza firm

nasz kanał TV

OPS Drawno

krajobraz

Partnerstwo Drawy

LGR

GCI

Drawieński Park Narodowy

Caritas

Gazeta Lubuska

Choszczno

TPZD

SMS

SMS

FRONT

FRONT

zachodniopomorskie-info


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia