Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Grudzień 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            







Obsługa techniczna ALFA TV

02-11-2017 | KSIĄŻKI DLA GIMNAZJALISTÓW

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016–2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych biblioteka Gimnazjum Publicznego w Drawnie otrzymała w kwietniu 2017r. środki finansowe na zakup książek (4 000,00zł dofinansowanie w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” oraz 1 000,00zł jako wkład finansowy Gminy Drawno). Za łączną kwotę 5000,00zł księgozbiór szkolny wzbogacił się o 252 nowe pozycje.

W lutym zorganizowaliśmy akcję Marzę o tym, by w bibliotece była książka… W oparciu o ankiety przeprowadzone wśród uczniów dokonaliśmy wyboru książek do zakupu. Cenną wskazówką były również wypowiedzi uczniów na temat ich zainteresowań przekazywane podczas rozmów i porad czytelniczych w bibliotece szkolnej.

Dzięki otrzymanym środkom finansowym zakupione zostały lektury i literatura piękna obejmująca najbardziej popularne gatunki tj. powieści obyczajowe i historyczne, kryminały i sensacje, fantastykę, horrory.

Akcja wspierania czytelnictwa to również szereg imprez popularyzujących czytanie i książki, których celem jest rozbudzenie potrzeby czytania. W ramach międzynarodowego miesiąca bibliotek szkolnych zorganizowane zostały konkursy na wiersz i fraszkę o bibliotece szkolnej. Klasy pierwsze przygotowywały plakaty promujące czytelnictwo i bibliotekę. W związku z rokiem H. Sienkiewicza odbyło się nocne czytanie ,,Qvo vadis”.

Ciekawą propozycją promującą czytelnictwo była również wystawa najchętniej czytanych przez młodzież książek pod hasłem „Przeczytałem/łam i polecam”, okolicznościowa gazetka „Zalety czytania książek” oraz złote myśli, przysłowia o książkach, które zmuszały uczniów do refleksji.

Z pewnością realizacja Programu przyczyniła się do wzrostu zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów. Zauważalny jest wzrost wypożyczeń oraz odwiedzin w bibliotece szkolnej. Mierzalnym wskaźnikiem jest natomiast wzbogacenie księgozbioru nie tylko o lektury szkolne, ale o książki zgodne z potrzebami i zainteresowaniami czytelników.

Elżbieta Koziorowska

BIP

eBOI

System Rada

elektroniczny samorząd

Facebook

e-MAPA

Baza firm

nasz kanał TV

OPS Drawno

krajobraz

Partnerstwo Drawy

LGR

GCI

Drawieński Park Narodowy

Caritas

Gazeta Lubuska

Choszczno

TPZD

SMS

SMS

FRONT

FRONT

zachodniopomorskie-info


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia