Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Grudzień 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            Obsługa techniczna ALFA TV

13-11-2017 | OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W DRAWNIE

Uroczystości obchodów 99 Rocznicy Narodowego Święta Niepodległości tradycyjnie rozpoczęły się w samo południe, 11 listopada 2017r., podniosłą Mszę Świętą za Ojczyznę w Kościele Parafialnym pw. MBNP w Drawnie celebrowaną przez księdza Dziekana Dariusza Doburzyńskiego. Uroczystości towarzyszyły poczty sztandarowe: Ochotniczej Straży Pożarnej w Drawnie, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz dwa poczty Szkoły Podstawowej w Drawnie; w tym jeden byłego Gimnazjum Publicznego. Wspólnie z Burmistrzem Drawna Andrzejem Chmielewskim we Mszy Świętej uczestniczyło wielu gości honorowych, wśród których obecny był Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego pan Ryszard Mićko.

W drugiej części uroczystości, na scenie sali widowiskowej WEDEL Drawieńskiego Ośrodka Kultury, licznie zgromadzeni mieszkańcy i goście mogli uczestniczyć we wzruszającej lekcji historii pt: „11 Listopada w domu Polaka z roku 1918” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Drawnie przygotowanych pod kierunkiem pań nauczycielek: Izabeli Kowalczyk, Elżbiety Koziorowskiej i Bernardy Wytlib.

Do wszystkich zebranych okolicznościowe słowo wraz z powitaniem wygłosił Burmistrz Drawna p. Andrzej Chmielewski. Do obchodów 99 Rocznicy Narodowego Święta Niepodległości w swoim przemówienia nawiązał także nasz gość specjalny z władz Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie p.Ryszard Mićko.

W uroczystości wzięli udział m.in. Przewodniczący Rady Miejskiej p. Czesław Paszkiewicz, radni Rady Powiatu: Wiceprzewodniczący Jan Kuźmiński, Małgorzata Buchajczyk i Andrzej Konopelski, Sekretarz Gminy Mariola Kowalewska, Radni RM w Drawnie, dowódca SKŁADU DRAWNO -Regionalnej Bazy Logistycznej mjr Dariusz Markiewicz, Król Kurkowy p. Mirosław Hynek, przedstawiciele drawieńskich organizacji, instytucji i zakładów pracy, dyrektorzy placówek oświatowych, Sołtysi...

Na XII Otwarty Turniej Strzelecki Bractwa Kurkowego oraz Turniej Strzelecki o tytuł Króla Kurkowego - obydwa przeprowadzane przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Drawieńskiej zaprosił Prezes TPZD p. Marian Kuc. Zmagania turniejowe poprzedziło wspólne wykonanie Hymnu Kurkowych Bractw Strzeleckich poprowadzone przez sekcję wokalną Drawieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze wspólną częścią Zespołu Śpiewaczego „Drawianki”.

Organizatorami i współorganizatorami obchodów Święta Niepodległości byli: Burmistrz Drawna,  Parafia pw.MBNP w Drawnie, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Drawieńskiej, Biblioteka Publiczna w Drawnie, Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Drawnie oraz Drawieński Ośrodek Kultury. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane przy udziale Województwa Zachodniopomorskiego. Sponsorem uroczystości było także Nadleśnictwo Drawno oraz Król Kurkowy. Podziękowania składamy także instytucjom, które wystawiły poczty sztandarowe.

A oto zdobywcy nagród i pucharów w poszczególnych kategoriach XII Turnieju Strzeleckiego Bractwa Kurkowego:

Kategoria Paź: I- Ignacy Hrynkiewicz, II-Michał Czerwieniec, III-Wiktor Michałek

Kategoria Giermek: I- Anna Kuc, II-Artur Bonczek, III-Remigiusz Dzierbun

Kategoria Diana: I-Edyta Milewska, II-Magdalena Stefańska, III-Małgorzata Dzierbunowicz

Kategoria Rycerz: I-Tomasz Buchajczyk, II-Wojciech Małysko, III- Mirosław Hynek

W Turnieju Strzeleckim o tytuł Króla Kurkowego zwyciężył p. ALBERT POLARCZYK 

Gratulujemy wszystkim, którzy w obu turniejach zechcieli wziąć udział. Z rąk Burmistrza Drawna oraz Zarządu TPZD laureaci otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.  Turniejowe sprawy organizacyjne przeprowadziły nasze panie z biblioteki: dyr. Regina Budrewicz i Barbara Zajączkowska a techniczną stroną  strzelania zajęli się panowie Krzysztof Rutkowski i Wojciech Małysko.

W trakcie można było uraczyć się naprawdę smacznym ciastem i chlebem z Piekarni JANA w Drawnie, smalczykiem z ogóreczkiem oraz pyszną grochówką przyrządzonymi przez kucharki z kuchni w Szkole Podstawowej w Drawnie oraz pachnącym pieczonym mięskiem przygotowanym przez Elę Toman a upieczonym przez p Andrzeja Rusina.

Raz jeszcze dziękujemy bardzo serdecznie tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie, sponsorowanie i realizację obchodów

 

 

BIP

eBOI

System Rada

elektroniczny samorząd

Facebook

e-MAPA

Baza firm

nasz kanał TV

OPS Drawno

krajobraz

Partnerstwo Drawy

LGR

GCI

Drawieński Park Narodowy

Caritas

Gazeta Lubuska

Choszczno

TPZD

SMS

SMS

FRONT

FRONT

zachodniopomorskie-info


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia