Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Grudzień 2019 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          Obsługa techniczna ALFA TV

29-06-2009 | Sprawozdanie z 1 dnia Festiwalu Krasnali w Drawnie

W sobotę, dnia 27.06.2009 r. od samego rana można było na Placu Wolności w Drawnie zobaczyć wychylające się z krzaczków krasnale, stojące w rabatach bociany i inne piękne rzeźby i figury ogrodowe.
Wszystko to za sprawą producentów krasnali i figur, którzy zjechali do Drawna z całej Polski specjalnie na I Festiwal Krasnali w Drawnie.
Przez tydzień będziecie mogli Państwo obejrzeć i zakupić figury, gadżety i inne bibeloty na Placu Wolności oraz w „Spichlerzu”, sfotografować się z wielkim festiwalowym krasnalem – „DRAWNOLUDKIEM”, obejrzeć występy artystów, kuglarzy, odwiedzić wioskę indiańską i wiele, wiele innych atrakcji czeka na Państwa w Drawnie!

Kolorowym korowodem mieszkańców, turystów, dzieci i młodzieży przebranych za krasnali, podążających z OSiR na plac Wolności został oficjalnie otwarty I Festiwal Krasnali w Drawnie. Całemu wydarzeniu towarzyszyła orkiestra dęta z Choszczna, aktorzy, szczudlarze i clowni.Pod dotarciu na plac rozpoczęła się prawdziwa zabawa! Czapki krasnalowe znikały z rąk rozdających jak świeże bułeczki, dzieci skakały, śpiewały, tańczyły i bawiły się z aktorami i clownami, a szczudlarze zaprosili wszystkich do skakania na skakance i innych porywających zabaw!W międzyczasie całość umilały wstępy zespołów i sekcji artystycznych z DOK-u oraz „Pan Kleks i Przyjaciele”, a miłośnicy sztuki rzeźbiarskiej mieli możliwość podpatrzenia pracy artystów rzeźbiarzy z III Pleneru Rzeźbiarskiego.
Wieńczącym punktem dnia stała się konferencja branżowa z producentami figur oraz krasnali ogrodowych.

Ale to nie wszystko!
Serdecznie zapraszamy każdego dnia trwania festiwalu do Drawna!
Codziennie nowe liczne atrakcje, gry i zabawy, darmowe warsztaty z różnych dziedzin sztuki oraz wiele, wiele innych czekają na Państwa!

Alicja Łukasik

BIP

eBOI

System Rada

elektroniczny samorząd

Facebook

e-MAPA

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Baza firm

Kąpieliska

nasz kanał TV

OPS Drawno

krajobraz

Partnerstwo Drawy

LGR

Drawieński Park Narodowy

Caritas

Gazeta Lubuska

TPZD

SMS

SMS

FRONT

FRONT

Rozlicz PIT w Drawniew Drawnie

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia