Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Październik 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        Obsługa techniczna ALFA TV

28-11-2017 | Podsumowanie procesu rewitalizacji na terenie Gminy Drawno połączone z jubileuszem XV-lecia Stowarzyszenia Ludzi Bezrobotnych

25 listopada 2015r. w sali widowiskowo-kinowej Drawieńskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość związana z podsumowaniem procesu rewitalizacji na terenie Gminy Drawno połączona z jubileuszem XV-lecia Stowarzyszenia Ludzi Bezrobotnych.

            Uroczystość rozpoczęli gospodarze imprezy: Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski, Małgorzata Buchajczyk – założycielka i pierwsza Prezes SLB oraz  Sylwia Rzeźniewska – animator lokalny ds. rewitalizacji. Burmistrz powitał wszystkich przybyłych. Wśród nich byli: Emilia Niemyt – Dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Tadeusz Drabik – Prezes Zachodniopomorskiego Banku Spółdzielczego w Choszcznie, Krzysztof Musiatowicz – Prezes Firmy 4C Centrum Ekonomii Społecznej, Joanna Biłec – Koordynator Zespołu Pośredników Pracy i Doradców Zawodowych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Choszcznie. Pani Małgosia podziękowała wszystkim sponsorom, którzy wsparli finansowo uroczystość, a są to: Nadleśnictwo Drawno, Zachodniopomorski Bank Spółdzielczy w Choszcznie, Andrzej Rusin Piekarnia „JANA”, Barbara Biesiada, Jolanta Kiłoczko, Małgorzata Łausz i Bogdan Buchajczyk. Uroczystość została objęta patronatem honorowym przez Wicewojewodę Zachodniopomorskiego oraz patronatem medialnym przez firmy: E-cho i E-cho media.

Podczas imprezy została zaprezentowała prezentacja multimedialna poświęcona podsumowaniu  15-letniej działalności Stowarzyszenia Ludzi Bezrobotnych. Po prezentacji nadszedł czas na gratulacje i podziękowania. Panie Małgorzata Buchajczyk i obecna Prezes Katarzyna Buchajczyk podziękowały wszystkim instytucjom, organizacjom i osobom fizycznym, które od początku wspierały funkcjonowanie Stowarzyszenia. Słowa uznania i podziękowania na ręce Pań złożyli zaproszeni goście oraz członkowie Stowarzyszenia. W imieniu Gminy Drawno gratulacje złożył Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski. Następnie dokonano otwarcia pierwszej w Gminie Drawno Spółdzielni Socjalnej „Nad Drawą”, utworzonej przez osoby prawne: Gminę Drawno i Stowarzyszenie Ludzi Bezrobotnych. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Burmistrz Drawna, Małgorzata Buchajczyk, Krzysztof Musiatowicz i Henryk Halec.

Kolejnym punktem uroczystości było podsumowanie procesu rewitalizacji na terenie Gminy Drawno. Podczas prezentacji multimedialnej przygotowanej przez realizatora projektu Firmę 4C Centrum Ekonomii Społecznej, Pan Krzysztof Musiatowicz omówił zasady przeprowadzania rewitalizacji na terenie Województwa Zachodniopomorskiego, podkreślając że zgodnie z nowym podejściem do działań rewitalizacyjnych, zadania planowane do realizacji pozwolą na szeroko rozumianą aktywizację społeczeństwa. W swoim wystąpieniu podkreślił, że sobotnia uroczystość była podsumowaniem wielomiesięcznej pracy nad bardzo ważnym dokumentem dla gminy Drawno – Lokalnym Programem Rewitalizacji, który jest jednym z najważniejszych dokumentów strategicznych gminy. Następnie Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski omówił szczegóły dotyczące partycypacji społecznej w tworzeniu Programu Rewitalizacji. Podziękował sołtysom oraz mieszkańcom z sołectw: Chomętowo, Konotop, Niemieńsko i Święciechów za zaangażowanie i współpracę w realizację przedsięwzięć w ramach rewitalizacji. W tym miejscu podziękował również Pani Sylwii Rzeźniewskiej za zaangażowanie w realizacji animacji związanych z rewitalizacją na terenie naszej gminy.

Na zakończenie uroczystości przeprowadzony został konkurs w jedzeniu pączków pomiędzy 10-osobowymi reprezentacjami w/w sołectw o sprzęt nagłaśniający ufundowany przez Burmistrza Drawna i Małgorzatę Buchajczyk. Zwyciężył zespół Święciechowa zjadając 19 pączków w ciągu 10 minut. Zabawy było co nie miara. Ostatnim punktem imprezy była loteria wśród publiczności – każdy został poczęstowany pączkiem, a w sześciu z nich znajdowała się niespodzianka – talon na tablet.

Równocześnie w holu kina została zorganizowana wystawa wydarzeń animacyjnych w ramach projektu na którą składała się prezentacja multimedialna, zdjęcia i rysunki.

Podczas trwania uroczystości czas umilały obecnym występy sekcji wokalnej Drawieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz młodych artystów z Choszczna i Drawna: Maćka Radomiaka, Sary i Zosi Nowak oraz Hani Dziatko.

Na zakończenie Gospodarze uroczystości podziękowali wszystkim za przybycie, za zaangażowanie w przygotowanie imprezy i zaprosili na słodki, pączkowy poczęstunek.

 

 

BIP

eBOI

elektroniczny samorząd

Facebook

e-MAPA

Baza firm

nasz kanał TV

OPS Drawno

krajobraz

Partnerstwo Drawy

LGR

GCI

Drawieński Park Narodowy

Caritas

Gazeta Lubuska

Choszczno

TPZD

SMS

SMS

FRONT

FRONT

zachodniopomorskie-info


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia