Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Marzec 2019 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31Obsługa techniczna ALFA TV

14-05-2018 | Weekend z piłką ręczną w Drawnie

W dniach 11-13 maja br. w sali szkoły Podstawowej w Drawnie odbył się Turniej Mini Piłki Ręcznej dziewcząt i chłopców klas IV z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, z udziałem 5 drużyn chłopców: Olimpia Banie, SP 23 Szczecin, SP 23 Koszalin, SP 18 Koszalin i UKS Drawianka Drawno oraz 8 drużyn dziewcząt: SP Dębno, SP 17 Koszalin, UKS Pantery Dopiewo, SP 23 Szczecin, SP 5 Koszalin, Czarni Regimin, SP Skórzewo i UKS Drawianka Drawno.

Ponieważ w 2018 roku obchodzimy 100 Rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę turniej rozpoczął się uroczystym otwarciem, podczas którego wszyscy zawodnicy odśpiewali hymn narodowy w obecności  Pocztu Sztandarowego Szkoły Podstawowej w Drawnie. Następnie zespoły taneczne działające przy Drawieńskim Ośrodku Kultury zaprezentowały 3 układy taneczne. W tym miejscu podziękowania składamy Paniom: Edycie Musiałek i Magdalenie Szarawadze. Następnie wszystkich uczestników powitali: Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski i Dyrektor SP w Drawnie Jolanta Fatalska. Na zakończenie Pan Burmistrz i Pani Dyrektor w obecności zawodników i rodziców posadzili na dziedzińcu szkoły dąb, który jest jednym ze 100 posadzonych na terenie naszej gminy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

Zmagania sportowe odbywały się od piątku do niedzieli. Oprócz rywalizacji sportowej była okazja do nawiązywania nowych przyjaźni i zapoznania się z ziemią drawieńską.

Klasyfikacja końcowa:

Dziewczęta                                                                           Chłopcy

I.  Czarni Regimin                                                     I. SP 18 Koszalin

II. SP Skórzewo                                                        II. Olimpia Banie

III. UKS Pantery Dopiewo                                       III. SP 23 Koszalin

IV. SP Dębno                                                            IV. SP 23 Szczecin

V. SP 5 Koszalin                                                       V. UKS Drawianka

VI. SP 23 szczecin

VII. UKS Drawianka

VIII. SP 17 Koszalin

Nasze drużyny wystąpiły w składach:

Dziewczęta: Marcelina Mateusz, Hania Stępniewska, Lidia Nowak, Oliwia Małochwiej, Ela Welenc, Małgosia Gaik, Maja Wolanicka, Silena Antczak, Julia Żabecka i Marta Gławdel.

Chłopcy: Filip Szymkowiak, Bartosz Molenda, Maksymilian Garbicz, Franek Kuźmiński, Marcel Klukaczewski, Kuba Wiatr, Wiktor Michałek, Krzysiek Kaszuba, Oliwier Mateusz, Jarek Panchenko, Filip Paś, Szymon Wiatr, Bartek Parada i Krystian Wiatr. Trenerem obydwu zespołów jest Robert Kowalewski.

Organizatorem Turnieju był UKS Drawianka, Szkoła Podstawowa w Drawnie i Urząd Miejski w Drawnie. Najlepsze 3 drużyny otrzymały medale i puchary ufundowane przez Burmistrza Drawna oraz nagrody rzeczowe, natomiast pozostałe otrzymały pamiątkowe statuetki ufundowane przez Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Drawnie.

Najlepsi zawodnicy, bramkarze i strzelcy w obydwu kategoriach otrzymali piłki ręczne i dyplomy.

Organizatorem i sędzią głównym turnieju był Robert Kowalewski.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizację turnieju, a w szczególności rodzicom, którzy znaleźli czas na kibicowanie naszym drużynom.

Równocześnie z Turniejem w Drawnie odbywały się „Kampy” piłki ręcznej, w których wzięły udział dziewczęta z klas V,VI i VII ze szkół : SP 23 Szczecin, SP 59 Szczecin, Mielenko Drawskiego i SP Drawno. Organizatorem i koordynatorem był Paweł Zajączkowski. Celem tej imprezy była integracja dzieci i młodzieży grającej w piłkę ręczną. Trenerzy organizowali wspólne treningi i mecze towarzyskie na boisku Orlika i w sali gimnastycznej. Pływali kajakami po jeziorze, spróbowali swoich sił w jeździe drezynami oraz odwiedzili Drawieński Park Narodowy. Wieczory spędzali przy ognisku. Pierwsze takie „Kampy” odbyły się już w Szczecinie, a następne za dwa tygodnie odbędą się w Mielenku Drawskim. 

W skład naszego zespołu weszły: Wiktoria Krykwińska, Iza Siekierzycka, Martyna Stanulewicz, Paulina Kuźmińska, Zosia Pater, Paulina Przybylska, Daria Trzcińska, Julia Piłatowska, Julia Horba, Maja Piotrowska, Maja Trzaskawka i Martyna Piotrowska.

Naszym zdaniem Turniej Mini Piłki Ręcznej jest bardzo dużym sukcesem organizacyjnym. Po raz pierwszy w Drawnie odbył się turniej sportowy, w którym uczestniczyło prawie 200 zawodników. W ciągu trzech dni rozegrano 30 meczy. Wszyscy trenerzy podkreślali profesjonalne przygotowanie rywalizacji sportowej oraz gościnność organizatorów.

BIP

eBOI

System Rada

elektroniczny samorząd

Facebook

e-MAPA

Baza firm

nasz kanał TV

OPS Drawno

krajobraz

Partnerstwo Drawy

LGR

Drawieński Park Narodowy

Caritas

Gazeta Lubuska

Choszczno

TPZD

SMS

SMS

FRONT

FRONT

zachodniopomorskie-info

Rozlicz PIT w Drawniew Drawnie

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia