Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Styczeń 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    Obsługa techniczna ALFA TV

08-09-2009 | Konferencja w Człopie

W dniu 3 września w auli Publicznego Gimnazjum w Człopie odbyła się I Polsko-Niemiecka Konferencja na temat „Płaszczyzny współpracy polsko-niemieckiej: Człopa – Neuenkirschen”. W konferencji udział wzięli przedstawiciele samorządów Gmin: Człopa, Neuenkirschen oraz Gminy Drawno. Burmistrz Miasta i Gminy Człopa Halina Rakowska przedstawiła doświadczenia Gminy Człopa w rozwijaniu współpracy transgranicznej, natomiast Burmistrz Gminy Neuenkirschen Norbert Reichert zaprezentował partnerstwo dla rozwoju Gmin: Człopa i Neuenkirschen. Społeczny wymiar partnerstwa omówiła Pani Jolanta Drabińska - Dyrektor Domu Kultury w Człopie.


Wspólne zamierzenia wraz z koncepcją funkcjonowania Polsko- Niemieckiego Centrum Kultury i Sportu przedstawił Sekretarz Miasta i Gminy Człopa Jerzy Bekker.
W konferencji wzięli udział także przedstawiciele Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania, Dyrektor Biura Paweł Bartnik oraz Mirosław Mikietyński i Tomasz Jarmoliński. Działalność Wspólnego Sekretariatu Technicznego w realizacji Programu „Współpracy transgranicznej” zaprezentował Andreas Petters – Kierownik Komitetu Monitorującego INTERREG IVA z Ministerstwa ds. Gospodarki, Pracy i Turystyki Pomorza Przedniego.


Przewodnicząca Towarzystwa Niemiecko-Polskiego Pomorza Przedniego Maria Burow zaprezentowała partnerstwo na rzecz współpracy.
Na konferencji zostały omówione horyzonty rozwojowe współpracy polsko-niemieckiej na terenie Gminy Człopa we współpracy z innymi jednostkami samorządu terytorialnego m.in. Gminy Drawno i organizacjami pozarządowymi – reprezentowanymi przez Stowarzyszenie Gmin Pojezierza Wałeckiego.

Alicja Łukasik

BIP

eBOI

System Rada

elektroniczny samorząd

Facebook

e-MAPA

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Baza firm

Kąpieliska

nasz kanał TV

OPS Drawno

krajobraz

Partnerstwo Drawy

LGR

Drawieński Park Narodowy

Caritas

Gazeta Lubuska

TPZD

SMS

SMS

FRONT

FRONT

Rozlicz PIT w Drawniew Drawnie

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia