Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Sierpień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            Obsługa techniczna ALFA TV

08-09-2009 | Konferencja w Człopie

W dniu 3 września w auli Publicznego Gimnazjum w Człopie odbyła się I Polsko-Niemiecka Konferencja na temat „Płaszczyzny współpracy polsko-niemieckiej: Człopa – Neuenkirschen”. W konferencji udział wzięli przedstawiciele samorządów Gmin: Człopa, Neuenkirschen oraz Gminy Drawno. Burmistrz Miasta i Gminy Człopa Halina Rakowska przedstawiła doświadczenia Gminy Człopa w rozwijaniu współpracy transgranicznej, natomiast Burmistrz Gminy Neuenkirschen Norbert Reichert zaprezentował partnerstwo dla rozwoju Gmin: Człopa i Neuenkirschen. Społeczny wymiar partnerstwa omówiła Pani Jolanta Drabińska - Dyrektor Domu Kultury w Człopie.


Wspólne zamierzenia wraz z koncepcją funkcjonowania Polsko- Niemieckiego Centrum Kultury i Sportu przedstawił Sekretarz Miasta i Gminy Człopa Jerzy Bekker.
W konferencji wzięli udział także przedstawiciele Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania, Dyrektor Biura Paweł Bartnik oraz Mirosław Mikietyński i Tomasz Jarmoliński. Działalność Wspólnego Sekretariatu Technicznego w realizacji Programu „Współpracy transgranicznej” zaprezentował Andreas Petters – Kierownik Komitetu Monitorującego INTERREG IVA z Ministerstwa ds. Gospodarki, Pracy i Turystyki Pomorza Przedniego.


Przewodnicząca Towarzystwa Niemiecko-Polskiego Pomorza Przedniego Maria Burow zaprezentowała partnerstwo na rzecz współpracy.
Na konferencji zostały omówione horyzonty rozwojowe współpracy polsko-niemieckiej na terenie Gminy Człopa we współpracy z innymi jednostkami samorządu terytorialnego m.in. Gminy Drawno i organizacjami pozarządowymi – reprezentowanymi przez Stowarzyszenie Gmin Pojezierza Wałeckiego.

Alicja Łukasik

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia