Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Luty 2019 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      Obsługa techniczna ALFA TV

04-07-2018 | I już po Lecie.... ale tym, które nazywało się "LATO NAD DRAWĄ"

W dniach 30 czerwca - 01 lipca 2018 na Stadionie Miejskim w Drawnie, podczas organizowanej przez Gminę Drawno oraz Drawieński Ośrodek Kultury imprezy LATO NAD DRAWĄ, w jubileuszowym roku obchodów 10 lat Festiwalu Krasnali podsumowaliśmy także 5 lat Kampanii Ekologiczno-Edukacyjnej „Krasnalowe Ekocuda”. Kulminacja warsztatów tejże kampanii zakończyła się wernisażem prac oraz wręczaniem nagród w „krasnalowych” konkursach przez gospodarza naszej Gminy Burmistrza Drawna Andrzeja Chmielewskiego. A wszystko w otoczeniu wielu atrakcji czeskiego wesołego miasteczka oraz „miasteczka” namiotów promocyjnych i gastronomicznych na robiącej wrażenie SCENIE z TELEBIMEM, na której wieczorami w ciągu dwóch dni koncertowo zaprezentowali się reprezentanci nurtu disco polo: BAYER FULL, CLIVER, MEJK, BaYerA i Biesiada Hity Disco Polo; pop-rockowy zespół muzyczny VIDEO, zespół prezentujący muzykę reggae REGGAESIDE i blues-rockowy NADMIAR.

Głównymi współorganizatorami i sponsorami imprezy byli: Województwo Zachodniopomorskie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz P.H.U. ”Węglomix”.

 

Imprezę prowadzili profesjonalni konferansjerzy: Michał Trantau i Radosław Plandowski. Po otwarciu imprezy, wręczeniu nagród i podziękowań przez p. Burmistrza A. Chmielewskiego  na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież - laureaci Przeglądu Piosenki Ekologicznej i Krasnalowej. Bardzo szkoda, że ze względu na złożenie tylko jednej pracy zarówno w konkursie filmowym (Michał Bilski) jak i fotograficznym (Jakub Brzęczek) mogliśmy podziękować ich autorom jedynie wręczając kampanijne upominki. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym, wyróżnionym i jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursach wraz z osobami wspierającymi uczestników.

Wszystkie prace plastyczne i wybrane prace powarsztatowe już umieszczone są w holu Drawieńskiego Ośrodka Kultury na wystawie, którą będzie można zwiedzać w miesiącu lipcu, do czego serdecznie zapraszamy. Jednocześnie informujemy, że w konkursie na Krasnala ROKU 2018 zwyciężyła praca zbiorowa wykonana na warsztatach krasnali ruchomych z drewna pod kierunkiem instruktorki plastyki Elżbiety Bacztub i opiekunek naszych świetlic.

W sobotę odbyły się regaty żeglarskie, a od rana w niedzielę trwały także zawody wędkarskie zorganizowane przez Gminne Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Drawnie. Puchary wędkarzom przy telebimie wręczali Burmistrz Andrzej Chmielewski wraz z wiceprezesem ds. Ochrony i Zagospodarowania Wód Okręgu Gorzów Włodzimierzem Tyczewskim oraz prezesem drawieńskiego koła PZW Mirosławem Hynkiem.

Przed rozpoczęciem sobotnich koncertów disco scenę przejął we władanie przejęli drawieńscy  raperzy „FILIPPO & GURAL”.

I choć ten miniony weekend okazał się niespodziewanie bardzo chłodny jeżeli chodzi o temperaturę powietrza, to na pewno gorący ze względu na atmosferę i energię płynącą na i ze sceny wraz ze wspaniale brzmiącą muzyką. Dziękujemy wszystkim, którzy wraz z nami bawili się na Stadionie i tylko żal, że drugiego dnia wcześniejsze przed VIDEO koncerty nie cieszyły się takim zainteresowaniem, na jakie naprawdę zasługiwały.

Techniczną stronę świetnej jakości nagłośnienia i oświetlenia całej imprezy zrealizowała firma ROY-SOUND z Gorzowa Wielkopolskiego a telebim wystawiła firma Central Media Polska z Piły.

Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy albo pracą albo rzeczowo albo finansowo wspomogli nas, Organizatorów, w tych wielorakich działaniach. A byli to:

 

Województwo Zachodniopomorskie

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie

P.H.U „Węglomix”. Aneta Edyta Kruger-Błesińska

Starostwo Powiatowe w Choszcznie

Nadleśnictwo Drawno

Nadleśnictwo Głusko

Gminne Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Drawnie

Ochotnicza Straż Pożarna w Drawnie

Firmy E-CHO

Zachodniopomorski Bank Gospodarczy

Getin Bank

Stowarzyszenie Ludzi Bezrobotnych

Lokalna Organizacja Turystyczna LOT wokół Drawy,

Żołnierze Choszczeńskiego Dywizjonu Artylerii 12 BZ

Drawieńska i Choszczeńska Policja

Szkoła Podstawowa w Drawnie i Przedszkole Miejskie w Drawnie (gastronomia)

Pracownicy UM w Drawnie

Agencja Reklamy Grafit

I wielu, wielu innych....

Patronatem honorowym imprezę objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, a patronat medialny realizowali: Kurier Szczeciński, Polskie Radio Koszalin, Radio Szczecin i E-CHO media.

Ogromnie dziękujemy!!!

Na telebimie prezentowaliśmy plansze osób prawnych i fizycznych, które zaangażowane były w realizację zarówno I części kampanii „Krasnalowe Ekocuda” w dniach 14-15 czerwca 2018r. jak i kulminacji na Stadionie podczas LATA NAD DRAWĄ.

Ale to już za nami….  a przed nami w najbliższym kwartale zapraszamy:

28 lipca o godzinie 19.00 do sali kina WEDEL na IV Baltic Neopolis Festiwal-wstęp wolny

01 września na dziedziniec DOK na DOŻYNKI GMINNE

21 września do sali kina WEDEL na KABARET MŁODYCH PANÓW

(bilety w sprzedaży od połowy lipca 2018r. w sali nr 1 DOK)

BIP

eBOI

System Rada

elektroniczny samorząd

Facebook

e-MAPA

Baza firm

nasz kanał TV

OPS Drawno

krajobraz

Partnerstwo Drawy

LGR

Drawieński Park Narodowy

Caritas

Gazeta Lubuska

Choszczno

TPZD

SMS

SMS

FRONT

FRONT

zachodniopomorskie-info

Rozlicz PIT w Drawniew Drawnie

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia