Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Maj 2019 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    Obsługa techniczna ALFA TV

06-12-2018 | Drawieńska Rada Seniorów zakończyła pierwszą kadencję

Uroczystymi podziękowaniami zakończono działalność pierwszej kadencji drawieńskiej Gminnej Rady Seniorów. Za dwuletnią pracę wyrazy wdzięczności przekazał Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski, który podkreślał, jak ważną rolę doradczą spełniała odchodząca rada. Swoje podziękowania przekazali również sami radni Gminnej Rady Seniorów w imieniu których mówił Przewodniczący Rady Edward Kulesza. Wskazywał na problemy i potrzeby osób starszych, a jednocześnie podkreślał ogromne zaangażowanie, rozliczne inicjatywy i sukcesy naszych radnych seniorów.

I kadencja Gminnej Rady Seniorów w Drawnie za nami. Ostatnie posiedzenie Rady odbyło się 4 grudnia 2018 roku. Po powitaniu zaproszonych gości ważnym punktem spotkania był wykład dr Rafała Iwańskiego z Uniwersytetu Szczecińskiego na temat problematyki starzenia się populacji i związanej z nią opieki socjalnej, organizacji  i finansowania świadczeń zarówno z środków publicznych jak i prywatnych. Poruszone zostały m.in. także kwestie związane z edukacją i wolontariatem w instytucjach opiekuńczych.

Zainteresowania badawcze i naukowe dr Rafała Iwańskiego koncentrują się głównie wokół polityki społecznej, a w szczególności pomocy społecznej i pracy socjalnej oraz gerontologii społecznej i ekonomicznej.

Podsumowania pracy Rady za okres I kadencji w latach 2017-2018 dokonał Przewodniczący Rady pan Edward Kulesza. Podkreślił że dla większości członków przynależność do rady stała się sposobem na przedłużenie własnej aktywności społecznej. Zaznaczył, iż ważnym jest by traktować osoby starsze podmiotowo, by ich głos był rzeczywiście słyszalny oraz by zwiększyć poczucie wpływu osób starszych na własne życie i na współtworzenie społeczności lokalnej. Myślę, że dzięki znakomitej współpracy i zrozumieniu władz samorządowych i instytucji nas wspierających, nam się to udało – podsumowywał Przewodniczący, dziękując jednocześnie wszystkim, którzy wspierali działalność Rady. Szersze omówienie pracy GRS w I kadencji zamieszczono w opracowaniu zamieszczonym w zakładce SENIORZY na stronie www.drawno.pl oraz w rozdanej obecnym ulotce, wydanej przez Centrum Inicjatyw Edukacyjno – Społecznych w Szczecinie staraniem p. Kamili Pszennej

W obradach, podsumowujących dwuletnią pracę senioralnego organu, uczestniczyli zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele władz Gminy Drawno, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Choszcznie, zaprzyjaźnionych instytucji działających na rzecz środowisk osób starszych, organizacji pozarządowych oraz drawieńscy seniorzy.

Ze strony burmistrza radni seniorzy usłyszeli wiele słów uznania i podziękowań za zaangażowanie i chęć pracy na rzecz osób starszych. Burmistrz podkreślił, iż te dwa lata, razem spędzone przy wspólnej, ciekawej i bardzo owocnej, a jednocześnie służącej całemu społeczeństwu pracy pokazują, że było warto. Poruszył także kwestię zagwarantowania funduszy na działalność Rady w budżecie Gminy na przyszły rok.

Miłym akcentem spotkania było wręczenie podziękowań za pracę i działalność członkom Rady pierwszej kadencji przez Burmistrza i Przewodniczącego Rady i Burmistrzowi za powołanie, pomoc i wsparcie Gminnej Rady Seniorów. Ponadto wręczono statuetki "Zasłużony Senior" paniom: Weronice  Czerniawskiej i Irenie Kohut.

Alicja Łukasik

BIP

eBOI

System Rada

elektroniczny samorząd

Facebook

e-MAPA

Baza firm

nasz kanał TV

OPS Drawno

krajobraz

Partnerstwo Drawy

LGR

Drawieński Park Narodowy

Caritas

Gazeta Lubuska

Choszczno

TPZD

SMS

SMS

FRONT

FRONT

zachodniopomorskie-info

Rozlicz PIT w Drawniew Drawnie

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia