Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Czerwiec 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          Obsługa techniczna ALFA TV

27-05-2019 | XV Spotkania Artystów, Twórców i działaczy Kultury Drawno 2019

Tradycyjnie w maju obchodzimy Święto Kultury organizując w tym dniu cykliczne spotkania twórców i działaczy kultury połączone z wystawą prac

Od lat wspierając miejscowych twórców i artystów staramy się pokazać efekty tego, co stworzyli w minionym roku.  Od kilku też lat prezentujemy efekty artystyczne i twórcze uczestników sekcji naszych i DUTW, świetlic wiejskich oraz Środowiskowego Domu Samopomocy.

W tym roku w Drawieńskim Ośrodku Kultury przypadł Jubileusz XV LAT Spotkań Artystów, Twórców i Działaczy Kultury związanych z Gminą Drawno.

Z tej okazji wyrażamy naszą wdzięczność za pomoc, wsparcie czy zaangażowanie we współtworzenie różnorodnych wydarzeń kulturalnych dziejących się zarówno w DOK-u jak i w różnych miejscach Gminy Drawno.

Ilość osób, którym chcieliśmy z okazji takiego jubileuszu podziękować o ponad  200 % przekroczyła wielkość naszej Sali widowiskowej...I tylko takie ograniczenie spowodowało, że na świętowanie z Kabaretem SMILE mogliśmy zaprosić jedynie reprezentantów grup/osób, nad czym bardzo bolejemy.

Wśród tych reprezentantów byli: przedstawiciele Samorządu (UM i RM, Radni Powiatowi), placówek oświatowych (PM i SP), stowarzyszeń (DUTW, TPZD, COOLturalne Drawno, LOT, SKRZATY, SLB), grup nieformalnych, które m.in m.in. „rozświetliły Drawno” czy sprawiły, że pobity został rekord Polski w  sałatce jarzynowej i świetnie wypadł „...Piknik z Jajem” (DziałaMY Drawno), instytucji i placówek opiekuńczych, wychowawczych, pomocowych (Biblioteka Miejska, ŚDS, DPS, SOSzW, MGOPS, OSP) zakładów pracy (Nadleśnictwo, DPN, KZU-H, RSP), sołectw, kół gospodyń, parafii, sponsorów, ...osób fizycznych oraz oczywiście naszych twórców, najbliższych współpracowników czy niewymienionych wyżej osób, które w sposób znaczący swą bytność w kulturze zaznaczają.

Dziękując obecnym na uroczystości w/w przedstawicielom dyplom-podziękowanie złożone zostało na ręce osób reprezentujących nasze Miasto i Gminę: p. Burmistrza Andrzeja Chmielewskiego oraz Przewodniczącego RM p.Aleksandra Dementiewa. Panowie osobiście wręczyli pozostałe dyplomy prezentującym na wystawie swoje nietuzinkowe prace  twórcom, artystom, wychowankom, uczestnikom sekcji oraz najbliższym, związanym z siedzibą DOK-u współpracownikom oraz pracownikom.

Autorzy, którzy zaprezentowali swoje prace na wystawie to: indywidualnie: p Danuta Kisiel, p. Krystyna Filipczak, p. Wiktoria Wiśniowska, p. Władysława Słodkowska, p. Bogdana Winnicka, p. Mariola Sadowska, p. Małgorzata Kukulska; oraz zbiorowo: sekcja rękodzieła DUTW w składzie: Czesława Wierzbicka, Jadwiga Łojko, Maria Tomczyk, Anna Węgrzyn, Bronisława Pieczyńska, Ewa Dąbrowska; sekcja rysunku DOK prowadzona przez Zbyszka Kowalskiego: Barbara Kieżun, Katarzyna Kieżun, Aldona Moder, Michalina Witkowska-Tulko, Izabela Kowalczyk, Zuzanna Burger, Katarzyna Hejza, Oliwia Maciąg;  sekcja plastyczna DOK prowadzona przez instruktor Elżbietę Bacztub- Bakiewicz; najliczniej reprezentowana sekcja ceramiczna prowadzona przez instruktor Ewę Biniecką oraz wszystkie nasze świetlice: w Barnimiu, w której do końca roku 2018 wychowawcą była Agnieszka Biegniewska a od 2019r. zastępuje ją Katarzyna Komorowska; w Brzezinach: Monika Knap; w Chomętowie: Grażyna Małyszko; w Dominikowie: Renata Chrzan; w Kiełpinie Sylwia Kaczor i w Święciechowie: Paulina Brzozowska.

Z okazji święta działacza kultury wręczone zostały także kwiaty i dyplomy dla najbliższych pracowników i współpracowników. Słowa podziękowań za całoroczną pracę Ośrodka Kultury otrzymała z rąk Burmistrza Drawna oraz Przewodniczącego RM w Drawnie dyr. DOK Anna Hińcza-Gnysińska, która po przejściu do Sali WEDEL raz jeszcze wyraziła słowa wdzięczności za obecność w życiu kulturalnym życząc wspaniałych, uśmiechniętych wrażeń wraz z fantastycznym Kabaretem SMILE.

Lubelski Kabaret SMILE w składzie: Andrzej Mierzejewski, Paweł Szwajgier i Michał Kincel zaprezentował świetny 2-godzinny program „To się nadaje do kabaretu”.

A oddzielne słowa uznania przesyłamy Prezesowi i współpracownikom Spółdzielni Socjalnej ART.-MUSIC z Grąsów, którzy praktycznie nieodpłatnie profesjonalnie nagłośnili i „oświetlili” występ kabaretowy. DZIĘKUJEMY!

Fotogaleria Spotkań na naszym facebookowym profilu TUTAJ

Fotogaleria z występu Kabaretu SMILE TUTAJ


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia