Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Wrzesień 2019 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            Obsługa techniczna ALFA TV

14-06-2019 | Prawie półtora miliona złotych dofinansowania na rewitalizację gminy Drawno

Od marca br. na terenie gminy realizowany jest projekt pn.: „Rewitalizacja Gminy Drawno poprzez odnowę przestrzeni publicznych i przywrócenie funkcji społeczno-gospodarczych – etap I”.

W ramach tego projektu w gminie Drawno jednocześnie realizowane są trzy duże inwestycje. Jedna w Drawnie, a dotyczy zagospodarowania nabrzeża jeziora Grażyna przy ul. Kaliskiej-Kolejowej. W ramach tego przedsięwzięcia nad jeziorem Grażyna powstaną ciągi komunikacyjne przeznaczone dla ruchu pieszego i rowerowego. Wybudowany zostanie pomost, oświetlenie, wiata z wyposażeniem, oraz elementy małej architektury wraz z zagospodarowaniem terenu.

Kolejną dużą, realizowaną inwestycją jest budowa świetlicy wiejskiej w Niemieńsku wraz z wyposażeniem. W ramach tej inwestycji powstanie jednokondygnacyjny budynek, przystosowany dla osób z niepełnosprawnością. Teren w pobliżu utwardzony zostanie płytami ażurowymi, a przy budynku powstanie taras.

Trzecią bardzo ważną inwestycją jest przebudowa drogi gminnej w Święciechowie. W ramach tego projektu zagospodarowana zostanie droga wzdłuż Alei Kasztanowej. Wymienione zostaną wszystkie nawierzchnie ciągów komunikacyjnych. Powstaną miejsca z ławeczkami, tablicami i nasadzeniami. Przedsięwzięcie to jest szczególnie ważne dla mieszkańców Święciechowa ze względu na deficyt miejsc integracyjnych w miejscowości.

Dzięki dofinansowaniu ze środków UE w wysokości 90 % w gminie mogą być realizowane bardzo ważne dla naszych mieszkańców projekty.

O szczegółach projektu informowaliśmy już we wrześniu 2019 roku tutaj gdzie przedstawiono rozwiązania techniczne każdego z projektów.

BIP

eBOI

System Rada

elektroniczny samorząd

Facebook

e-MAPA

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Baza firm

Kąpieliska

nasz kanał TV

OPS Drawno

krajobraz

Partnerstwo Drawy

LGR

Drawieński Park Narodowy

Caritas

Gazeta Lubuska

TPZD

SMS

SMS

FRONT

FRONT

Rozlicz PIT w Drawniew Drawnie

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia