Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Czerwiec 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          Obsługa techniczna ALFA TV

10-03-2020 | DZIEŃ KOBIET: "MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ" i WYSTAWA

Świętowanie  Dnia Kobiet w Drawieńskim Ośrodku Kultury, rozpoczęliśmy spektaklem teatralnym „Moralność Pani Dulskiej” na motywach tragifarsy Gabrieli Zapolskiej przygotowanej przez grupę DRAMA czyli Drawieńskiego Ruchu Artystów Młodej Awangardy, wg scenografii i reżyserii niezastąpionej polonistki p. Izabeli Kowalczyk .

Emocjonalne widowisko z udziałem fantastycznie utalentowanej młodzieży szkół średnich: Marysi Rzeźniewskiej w roli tytułowej pani Dulskiej, Hani Dziatko(w podwójnej roli: służącej Hanki i Hesi Dulskiej) Anety Myslińskiej (w potrójnej roli: służącej, lokatorki i Juliasiewiczowej), Joasi Żabickiej w roli Meli, Macieja Kowalczyka w roli Zbyszko i Jakuba Wiśniowskiego w podwójnych rolach: pana Felicjana i Tadrachowej chwyciło za serca szczególnie, że zdawać się wszystkim mogło, iż profesjonalni aktorzy na scenie występowali. Ogromne gratulacje!!! 

 A cytując za Marcinem Wroną: „Moralność” – to niemodne obecnie słowo, ale sam problem niezmiernie aktualny. Czym współcześnie jest problem moralności, a może co oznacza jej brak? Życie na pozór, ukryte za fasadą etykiet, na publiczny poklask – to tematy bez dna, dziś szczególne ważne. Od biblijnego „... kto jest bez winy”, do „brudów pranych we własnym domu”, niezmiennie jest bardzo blisko... choć wiele zmieniło się w sferze jakości życia społecznego, powszechniej obyczajowości oraz w podejściu do moralności...”

Przed spektaklem życzenia dla wszystkich Pań w dniu ich święta złożyli Burmistrz Drawna p. Andrzej Chmielewski i Przewodniczący RM w Drawnie p. Aleksander Dementiew. Specjalny okolicznościowy wiersz pt. „PAMIĘTAJ O KOBIETACH” odczytała dyr. DOK w imieniu naszego drawieńskiego literata Jerzego Jakuba Lisieckiego.

W drugiej części uroczystości zaprosiliśmy zgromadzonych na poczęstunek do holu, gdzie można było także zobaczyć fascynującą wystawę fotograficzną udostępnioną dzięki uprzejmości  Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim pt „Paryż Luwr - Kalisz Pomorski  - Madryt Prado”, a której autorkami są Seniorki z kaliskiego UTW: Zosia Bąk, Jadzia Litwin i Wiesia Minkiewicz pracujące pod kierunkiem instruktora Bartosza Kowalczyka.

Dziękujemy z całego serca:

  • raz jeszcze p. Izie Kowalczyk i Artystom grupy DRAMA
  • osobom, dzięki którym scenografia nie odbiegała od tej w profesjonalnym teatrze: szczególnie p. Krystynie Pietrzkiewicz, A i M Gnysińskim,  p. I. Kowalczyk i Jej Rodzinie, p. Janinie Witkowskiej
  • Dyrekcji MGOK w Kaliszu Pomorskim

zaangażowanym pracownikom DOK (nagłośnienie, oświetlenie, wystawa, organizacja poczęstunku)      

Fotogaleria TUTAJ 


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia