Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Listopad 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            Obsługa techniczna ALFA TV

21-05-2020 | Gmina szyje maseczki ochronne i rozdaje mieszkańcom

Mieszkańcy gminy Drawno otrzymali bezpłatne maseczki ochronne wielokrotnego użytku. Tak by każdy mieszkaniec, wychodząc z domu, czuł się bezpieczny. To inicjatywa samorządu. Ze środków gminnych zakupiono tkaniny, gumki i nici na kwotę 5 tysięcy złotych.

W akcję szycia zaangażowało się kilka placówek: Drawieński Ośrodek Kultury wraz ze świetlicami wiejskimi, Szkoła Podstawowa, Środowiskowy Dom Samopomocy, Przedszkole Miejskie, Biblioteka Publiczna i Specjalny  Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Niemieńsku oraz grupa nieformalna "DziałaMY Drawno".

W DOK-u w szycie zaangażowały się panie: Elżbieta Bacztub-Bakiewicz, Krystyna Kubicka, Grażyna Małyszko i Paulina Brzozowska. Świetlice naszej gminy połączyły siły i szyły, w Kiełpinie: pani Sylwia Kaczor i pani Monika Knap, a w Barnimiu panie: Agnieszka Biegniewska i Renata Chrzan.

Aktywnie w akcję włączył się Środowiskowy Dom Samopomocy w którym szyły panie: Anna Kozłowska, Monika Knap, Roma Hrynkiewicz, Milena Hryniewicz i Renata Kaszyńska.   

W Szkole Podstawowej: panie Mariola Hejza, Małgorzata Szyler, Agnieszka Sambor, Beata Lis, Mariola Maciąg i Aleksandra Pierzak, a w Przedszkolu Miejskim panie: Jagoda Bűrger, Emilka Wojtowicz, Jola Talaga, Teresa Szymańska i Renata Buczkowska.

W Bibliotece Publicznej pani Barbara Zajączkowska i Joanna Komarzańska, a w  Specjalnym  Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Niemieńsko - pani Edyta Olejniczak.

"DziałaMY Drawno" to inicjatywa grupy nieformalnej, a wśród nich szyjące panie wolontariuszki to: Bednarska Jadwiga, Borowiecka Małgorzata, Dementiew Kinga, Drewke Bożena z córką, Gławdel Ewa, Junak Ewa, Kiszczuk Anna, Kryger Sylwia, Kukulska Małgorzata, Musialik Irena, Nachaczewska Elżbieta, Pawlak Michalina, Pawłowska Danuta, Słodkowska Agata, Słuka-Maciąg Anna, Sroczyńska Anna z dziećmi, Stańczyk Natalia, Stańczyk Renata, Stańczyk Renata, Welenc Julita, Wiśniowska Wiktoria, Wypych Kamila i Wypych Milena.

Mimo że panie nie są zawodowymi krawcowymi, to dały sobie świetnie radę.

Warto podkreślić ich zaangażowanie - te panie miały za zadanie uszyć ok. pięciu tysięcy maseczek dla naszych mieszkańców - zaznacza Burmistrz.

Ogromne podziękowania dla zespołów szyjących maseczki ochronne zorganizowanych w każdej z placówek, dzięki którym możemy lepiej zadbać o bezpieczeństwo własne i naszych rodzin - podkreśla Burmistrz.

Jest to wielce szlachetna i pomocna akcja, dlatego wielki szacunek dla tych co do niej dołączyli - dodaje Burmistrz.

Dla mieszkańców Drawna część masek ochronnych została rozdysponowana w poniedziałek  tj. 18 maja br. na Placu Wolności w Drawnie podczas wystawy z okazji "100. URODZIN KAROLA WOJTYŁY.

Pozostali mieszkańcy Drawna mają możliwość zaopatrzenia się w wielorazowe maseczki ochronne w Drawieńskim Ośrodku Kultury. Natomiast mieszkańcy wszystkich sołectw gminy zaopatrzeni zostali przez sołtysów i panie świetlicowe.

Za włączenie się do akcji i wielkie zaangażowanie DZIĘKUJEMY.

 


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia