Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Wrzesień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        Obsługa techniczna ALFA TV

06-08-2020 | Nowe urządzenia na placu zabaw w Konotopiu

Mieszkańcy Konotopia, a szczególnie dzieci mają powód do radości. W dniu dzisiejszym odbyło się oficjalne otwarcie placu zabaw z nowo zamontowanym zestawem zabawowym o wartości ponad osiemnastu tysięcy złotych.

Oficjalnego otwarcia dokonała Sekretarz Gminy Mariola Kowalewska wraz z Sołtysem Konotopia Beatą Wińczyk, panią Sylwią Rzeźniewską - animatorem lokalnym, radnym Rady Powiatu Andrzejem Konopelskim i radnym Rady Miejskiej w Drawnie Wojciechem Wiśniowskim.
W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Konotopia i zaproszeni goście. Przedsięwzięcie to realizowane było z udziałem Gminy Drawno i operatora Spółdzielnię Socjalną w Drawnie w ramach projektu „Społeczna Rewitalizacja”. Sobotnie wydarzenie było podsumowaniem lokalnej inicjatywy realizowanej przez mieszkańców.

Projekt ten jest odpowiedzią na potrzeby związane ze zwiększeniem miejsc spotkań dla mieszkańców oraz zagospodarowanie zdegradowanej przestrzeni placu zabaw, zwiększenia ilości imprez kulturalnych, sportowych, zajęć animacyjno-sportowych dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

Głównym założeniem zadania było uporządkowanie i zagospodarowanie terenu na miejsce rekreacji i integracji dla dzieci i młodzieży i obejmowało wyrównanie terenu, zakup metalowego zestawu zabawowego, montaż zestawu, uporządkowanie terenu. Wartość zestawu to kwota 18 200 zł.

Jest to kolejna inicjatywa realizowana wspólnie przez mieszkańców, Gminę Drawno i Spółdzielnię Socjalną „Nad Drawą”.

Serdecznie gratulujemy pomysłu i realizacji przedsięwzięcia:)

Projekt „Społeczna Rewitalizacja” został zrealizowany przez: Fundację Nauka dla Środowiska z Koszalina, Aktywa Plus Emilia Kowalska ze Szczecin i „4C Centrum Ekonomii Społecznej” Spółka z o.o. non profit, również ze Szczecina.


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia