Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Lipiec 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    Obsługa techniczna ALFA TV

07-07-2010 | Sprawozdanie z II Festiwalu Krasnali

We wtorek 29 czerwca rozpoczął się II Festiwal Krasnali. W naszej gminie zagościli producenci krasnali i figur ogrodowych z całej Polski m.in. zagłębia Nowej Soli oraz sąsiadującej gminy Bierzwnik.
II Festiwal Krasnali zapoczątkował przemarsz korowodu z terenu OSiR na Plac Wolności, który poprowadziła orkiestra dęta z Choszczna. W wydarzeniu wzięli udział licznie zgromadzeni mieszkańcy, turyści, dzieci, młodzież a także aktorzy, szczudlarze i clowni. Uczestnicy przemarszu otrzymali „czarodziejskie czapeczki krasnalowe” oraz kolorowe balony. Uroczystego otwarcia Festiwalu dokonał Burmistrz Ireneusz Rzeźniewski, który po krótkim przemówieniu zaprosił licznie zgromadzoną widownię do hucznej zabawy. Do wieczora w „krasnalowym miasteczku” trwały konkursy i zabawy z wesołymi skrzatami, w których współuczestniczyli najmłodsi. Wieczorem dla grona nieco starszych uczestników zagrał zespół „Cimirsky”.
W środę 30 czerwca od samego rana odbywały się warsztaty: „wikliny”, „gancarskie”, „sianoploty”, „malowanie na szkle”. Zajęcia umilały występy i przedstawienia sekcji wokalnej i tanecznej Drawieńskiego Ośrodka Kultury. Wieczorową porą dla wszystkich zagrał szczeciński zespół „Listopad”.
W czwartek 1 lipca od rana do godziny 15:00 trwały warsztaty: taneczne ruchu krasnalowego, hafciarskie, sianoploty oraz malowanie na szkle. W godzinach popołudniowych mogliśmy wysłuchać koncertów zespołów, sekcji artystycznych Drawieńskiego Ośrodka Kultury oraz zaprzyjaźnionych placówek wychowawczych i oświatowych, natomiast najmłodsza widownia bawiła się biorąc czynny udział w konkursach i zabawach. Na zakończenie dnia zagrał zespół „No Problem”.
Rozpoczęte we wtorek warsztaty: choreografii ruchu krasnalowego, hafciarskie, ceramiczno- gliniane oraz wikliny były kontynuowane w piątek oraz sobotę.
W niedzielę 4 lipca odbyło się huczne zakończenie II Festiwalu Krasnali. O godz. 15:30 nastąpiło wręczenie dyplomów: osobom zaangażowanym w organizację i prowadzenie warsztatów dla dzieci a także producentom krasnali. Burmistrz Ireneusz Rzeźniewski wręczył także dyplomy oraz nagrody zwycięzcom konkursu na „Krasnala Drawieńskiego roku 2010”. Na zakończenie festiwalu przy dźwiękach orkiestry dętej z Choszczna nastąpił przemarsz korowodu turystów, mieszkańców Drawna, organizatorów i producentów krasnali z Placu Wolności w kierunku OSiR. Na stadionie sportowym wystąpił teatr uliczny „Pinezka” z Gdańska w przedstawieniu Pt: ”Pinezkologia z Wielkoludkami”.
Począwszy od pierwszego dnia festiwalu do jego zakończenia imprezie towarzyszyły stoiska z figurami ogrodowymi producentów krasnali, „mini plener rzeźbiarski”, stoiska z popcornem, balonikami, gadżetami krasnalowymi, przejażdżki bryczką z kucykami oraz malowanie portretów.Natalia Korczyńska

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia