Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Grudzień 2019 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          Obsługa techniczna ALFA TV

25-10-2010 | 65-lecie oświaty

" Szkoło, gdy Cię wspominam, tęsknota w serce się wgryza..."


W tym roku mija 65-lecie istnienia i funkcjonowania oświaty na tych terenach. W związku z tym przygotowano uroczyste obchody, które przypadły na dzień 14-ego października 2010roku, czyli Dzień Edukacji Narodowej. Nad prawidłowym przebiegiem uroczystości czuwała Pani Jolanta Fatalska – dyrektorka Szkoły Podstawowej w Drawnie.

O godz. 9.00 w Drawieńskim Ośrodku Kultury rozpoczęła się część oficjalna, wystąpieniem Pani burmistrz Marioli Kowalewskiej oraz zaproszonych gości. Zgromadzeni na sali widowiskowej mieli możliwość wysłuchania referatów przygotowanych przez: Panią Zofię Radziwoń - dyrektorkę Przedszkola Miejskiego w Drawnie - "Znaczenie edukacji przedszkolnej", Pana Jana Urbanowskiego - dyrektora Gimnazjum w Drawnie - "Potrzeba i znaczenie ciągłego uczenia się" oraz Pani Katarzyny Chmielewskiej - nauczycielki Szkoły Podstawowej w Drawnie - "Historia szkolnictwa na terenie Gminy Drawno na przestrzeni 65 - ciu lat". Prezentację multimedialną do w/w referatu przygotowała Pani Magdalena Janicka.
Kolejny punkt uroczystości stanowiła prezentacja multimedialna przygotowana przez Panią Katarzynę Dzierbunowicz, dotyczącą szkolnictwa w Drawnie przed 1945 rokiem. Interesująca praca powstała dzięki Pani Ruth Koroelus, mieszkanki naszej miejscowości, która zechciała udostępnić własne zbiory zdjęciowe i podzielić się swoimi wspomnieniami.
Podczas przerwy wszyscy mogli obejrzeć wystawę fotograficzną przygotowaną przez Panie: Elżbietę Bacztub i Mirosławę Lewandowską, pod hasłem "65 - lecie oświaty".
Spragnieni zaspokajali swoje pragnienie pijąc kawę lub herbatę i degustowali domowe wypieki. Można było także zakupić płyty z prezentacjami multimedialnymi, których sprzedażą zajmowała się Pani Małgorzata Bokun.
Przedostatnim punktem uroczystości był występ artystyczny uczniów szkoły podstawowej z klas VIa i VIb,przygotowany przez Panie: Iwonę Osińską i Edytę Musiałek. Młodzi artyści uchylili rąbka tajemnicy i opowiedzieli widzom historię "Skąd się wziął nauczyciel na świecie?".
 Ostatni punkt stanowiła wystawa pamiątek zorganizowana w Spichlerzu przez Panią Alicję Łukasik – przy udziale Pań: K. Chmielewskiej, J. Fatalskiej, M. Janickiej i B. Wytlib, które zgromadziły pamiątki, a związana z funkcjonowaniem placówek oświatowych na terenie naszej gminy, pod hasłem: "Szkoło, gdy Cię wspominam, tęsknota w serce się wgryza...".

Uroczyste obchody 65 - lecia oświaty na naszej ziemi stały się doskonałą okazją do odkurzenia nie tylko materiałów pisanych, fotografii i kronik, ale także pamięci tych, którzy pozwolili, by światło dzienne ujrzały nigdy nie wypowiedziane myśli i słowa. Im wszystkim należą się szczególne podziękowania. Słowa uznania kierujemy także w stronę osób, które poświęciły mnóstwo czasu na stworzenie prezentacji i słowa mówionego. To ogromna odpowiedzialność… - ocalić od zapomnienia.

E. Musiałek

BIP

eBOI

System Rada

elektroniczny samorząd

Facebook

e-MAPA

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Baza firm

Kąpieliska

nasz kanał TV

OPS Drawno

krajobraz

Partnerstwo Drawy

LGR

Drawieński Park Narodowy

Caritas

Gazeta Lubuska

TPZD

SMS

SMS

FRONT

FRONT

Rozlicz PIT w Drawniew Drawnie

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia