Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Sierpień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            







Obsługa techniczna ALFA TV

27-05-2011 | Sprawozdanie z IV Wojewódzkiego Festiwalu Zespołów Piosenki Ludowej

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Drawieńskiej zorganizowało w dniu 21 maja 2011 r. po raz kolejny IV Wojewódzki Festiwal Zespołów Piosenki Ludowej. Patronatem imprezę objęli: Wojewoda i Marszałek województwa zachodniopomorskiego. Współorganizatorami byli: Starosta Choszczeński, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Choszcznie, Burmistrz Drawna, Burmistrz Kalisza Pomorskiego, Biblioteka Publiczna w Drawnie, Drawieński  Ośrodek  Kultury, Gimnazjum Publiczne w Drawnie, Komunalny Zakład Usługowo – Handlowy.  Patronat medialny objęła Telewizja Polska Szczecin.

W festiwalu wzięło udział 202 osoby z 17 zespołów:  Mirosławiacy, Jarzębina, Swojacy, Dębniacy, Bierzwniczanki, Dominikowianki, Bledzewiacy, Popowianie, KGW Drawno, Stawnianki, , Drawianki, Rakowianki, Granowianki, Reczanie, Rudniczanka oraz 2 zespoły specjalnej troski: zespół wokalny Brzezinki oraz zespół wokalny z Niemieńska.

Laureatami Festiwalu zostali:

I miejsce Zespół Stawnianki ze Stawna koło Kamienia Pomorskiego.

II miejsce Zespół Dębniacy z Dębna.

III miejsce Zespół KGW Drawno.

Wszyscy artyści uczestniczący w festiwalu zostali obdarowani statuetkami przedstawiającymi drawieńskie żurawie, ufundowanymi przez Wydział Kultury, Nauki i Dziedzictwa Narodowego UM WZ  a zwycięzcy otrzymali puchary i wartościowe nagrody. Nagrody rzeczowe ufundował m. in. Urząd Marszałkowski Wydział Rolnictwa i Rybactwa w Szczecinie, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szczecinie, Starostwo Powiatowe w Choszcznie, radni powiatowi Jan Kuźmiński i Andrzej Konopelski oraz Rada Miejska z Drawna. Imprezę wspomógł również Andrzej Rusin.

Festiwal zaszczyciły swoją obecnością takie znakomitości jak: Marcin Zydorowicz – Wojewoda  Zachodniopomorski, Andrzej Rzepa – Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie oraz Beata Brejwo – Kuźmicz i Józef Kaliszewski – Wicedyrektorzy z AR i MR w Szczecinie, Andrzej Matyjaszek - zastępca dyrektora Agencji Nieruchomości Rolnych w Szczecinie, Maria Jędrzejczyk - Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy w Choszcznie.

Dla najlepszego zespołu z gminy Drawno Przewodniczący Rady Miejskiej w Drawnie – Czesław Paszkiewicz wręczył ,,kosz rozmaitości. Nagrodę publiczności zdobył zespół Reczanie z Recza. Uhonorowano również najmłodszą uczestniczkę festiwalu, którą była 8- letnia Oliwia Lewandowska występująca w składzie zespołu Rudniczanka. Dodatkową atrakcją festiwalu był II Regionalny Konkurs  na najsmaczniejszy ,, tradycyjny pasztet domowy”,  w konkursie oceniano 11 rodzajów pasztetów . Jury uznało, iż najlepszy  pasztet zrobiła Danuta Szyler z Dominikowa, drugie miejsce zajęła Bożena Emilianowicz z Drawna, a trzecie Elżbieta Rzepka z Popowa oraz wyróżnienia otrzymały: Helena Michniewicz z Chomętowa i Anna Stańczyk z Białego Zdroju.

Przy okazji Klub Honorowych Dawców Krwi ,,Niagara” działający przy Komendzie Powiatowej PSP w Choszcznie zorganizował zbiórkę krwi.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w festiwalu, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do zabawy za rok.

                                                                                                                                                            TPZD

 

Pasztety biorące udział w Konkursie Kulinarnym

 

Zespół Brzezinki z DPS w Brzezinach

 

Zespół z SOSzW w Niemieńsku

 

Bierzwniczanki z Bierzwnika

 

Dębniacy z Dębna (II miejsce)

 

Zespół Jarzębina z Mirosławca

 

Zespół Drawianki z Drawna

 

Publiczność

 

Zespół Granowianki z Granowa

 

Zespół Rakowianki z Rakowa

 

Publiczność

 

Zespół Swojacy z Mirosławca

 

Zespół KGW Drawno (III miejsce)

 

Zespół Bledzewiacy z Bledzewa

 

Zespół Mirosławiacy z Mirosławca

 

Zespół Dominikowianki z Dominikowa

 

Zespół Rudniczanka z Rudnicy

 

Zespół Reczanie z Recza (nagroda publiczności)

 

Zespół Popowianie z Popowa

 

Zespół Stawnianki z Stawna ( I miejsce)

 

Wspólny śpiew wszystkich zespołów

 

Wręczanie nagród

 

Zespoły obdarowane okolicznościową statuetką festiwalu – drawieńskie żurawie

 

Najmłodsza uczestniczka festiwalu Oliwia Lewandowska z zespołu Rudniczanka

 

Publiczność


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia