Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Lipiec 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    Obsługa techniczna ALFA TV

19-09-2011 | Ruszyła Liga ORLIKÓW 2011/2012 r.

       Nasza najmłodsza grupa MKS „ Drawa Drawno” ruszyła do rozgrywek. 17 września rozegrała swój pierwszy turniej w ramach Ligi Orlików Młodszych ZZPN rocznik 2001 i młodsi. Większość chłopców po raz kolejny mogła rywalizować z kolegami z innych zespołów.
       W lidze biorą udział 4 zespoły: Gavia Choszczno, Klon Krzęcin, Remor Recz ,Drawa Drawno. Gospodarzem pierwszego turnieju był Klon Krzęcin. Pogoda i nastroje dopisywały. Pierwszym naszym przeciwnikiem w zawodach była drużyna z Recza. Mali piłkarze z wielką pasją i zaangażowaniem wbiegli na boisko. Po bramce Szymona Pawłowskiego (Messi) prowadziliśmy 1-0 i z takim wynikiem zakończyliśmy mecz. Fantastycznie w naszej bramce spisywał się Nikodem DZIERMAŃSKI (Niko), w pomocy Piotrek PIETRASZYŃSKI ( Pietrucha) i Kuba GARBICZ (Bobo), który wielokrotnie i sprawnie pokonywał rywali. W ataku natomiast bardzo ładnie spisywali się Remik DZIERBUN, Szymon PAWŁOWSKI i Mikołaj MICHALAK. Wspomagał ich zawodnik rezerwowy Maciek CHROBOT.
       W kolejnym meczu zmierzyliśmy się z Klonem Krzęcin. Ponownie nasi młodzi chłopcy wyszli na boisko, aby sprawdzić swoje umiejętności z gospodarzem turnieju. Mecz był bardzo emocjonujący. Podobnie, jak w pierwszym spotkaniu prowadziliśmy i tego prowadzenia już nie oddaliśmy do końca. Pierwszą bramkę strzelił Kuba GARBICZ, potem Mikołaj Michalak-2 i dzieła dokończył Piotr Pietraszyński. W meczu debiutowały nasze dziewczynki: Magda LASOTA i Gabrysia SADOWSKA. Debiut okazał się udany.
       Ostatni nasz mecz tego dnia toczył się o wygraną w pierwszym turnieju Ligi Orlików Starszych. Chłopcy, pomimo zmęczenia, dzielnie walczyli z Gavią Choszczno. Mecz był bardzo wyrównany. Znakomicie spisała się para obrońców: Hubert CIECHANOWICZ oraz Karol DZIADKO . Oba zespoły postawiły na atak i mecz przyniósł wiele emocji, lecz bramki nie padły, co bardzo zasmuciło kibiców. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 0-0. W myśl przepisów ustalonych przez trenerów przy remisie w Lidze Orlików następują rzuty karne, które przegraliśmy 2 - 3. Swoje karne wykorzystali: Remik DZIERBUN , Mikołaj MICHALAK. Wynik zostaje jednak z boiska i ostatecznie podzieliliśmy się po jednym oczku z kolegami z Choszczna.
       Trener Drawy, Piotr Zajączkowski pogratulował młodym piłkarzom wspaniałego wyniku w turnieju i podkreślił znaczenie solidnej pracy podczas treningów.

Wyniki I turnieju Ligi Orlików Starszych:

Remor 0-1 Drawa
Szymon Pawłowski
Gavia 3-0 Klon
Gavia 1-3 Remor
Klon 0-4 Drawa
Kuba Garbicz-1
Mikołaj Michalak -2
Piotr Pietraszyński-1
Remor 4-1 Klon
Gavia 0-0 Drawa
karne 3-2

Liga Orlików 01
LIGA ORLIKÓW STARSZYCH ( rocznik 2001 i młodsi )

Grupa H – tabela
1. Drawa Drawno 7 5-0
2. Remor Recz 6 7-3
3. GAVIA Choszczno 4 4-3
4. Klon Krzęcin 0 1-11

Kolejne turnieje:
25 września - Choszczno (godz.10.00)
08/09 października - Drawno
22/23 października - Recz

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do wstąpienia w szeregi młodych piłkarzy do „Drawy Drawno”.
Podziękowania dla wiernych kibiców naszych Orlików, którzy wspierali naszych małych zawodników w turnieju w Krzęcinie i przekazywali swoje doświadczenia.

Tekst i foto: Krzysztof DZIERBUN

  


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia