Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Lipiec 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    Obsługa techniczna ALFA TV

16-04-2012 | 4. Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych SHORT WAVES

W  dniu 20 kwietnia (piątek), o godzinie 19.00 zapraszamy Państwa do sali KINA WEDEL w Drawnie na dwugodzinny pokaz Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych SHORT WAVES 2012.

WSTĘP WOLNY!

Już po raz czwarty fale polskiego krótkiego metrażu zaszumią w głowach polskich i zagranicznych krótko-widzów. Między 12 a 28 kwietnia obdarzony darem multilokacji Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych SHORT WAVES odwiedzi ponad 30 polskich i kilkanaście zagranicznych miast (m.in. Berlin, Dublin, Helsinki, Londyn, Porto, Praga) zatrzyma się też na dłużej w Poznaniu.

Organizator imprezy – Fundacja Ad Arte – od lat monitoruje wody krótkiego kina, selekcja w 2012 roku przyniosła 212 zgłoszeń! Po burzliwych dyskusjach powstał konkursowy program, w którym znalazło się 10 produkcji: fabuły, animacje, dokumenty, teledyski i eksperymenty.

Wypływamy! Na początek wraz z pewnym neurotycznym chłopakiem upewnimy się, że „Wszystko w porządku” (reż. Filip Lisowski), później zobaczymy dosłowne dzielenie włosa na czworo w modowym „Telogenie” (reż. Alan Kępski), zanurzymy się w świecie snu połączeni z nim „Snepowiną” (reż. Marta Pajek), zobaczymy poruszającą „Rozmowę” (reż. Piotr Sułkowski), pójdziemy na spacer ze staruszkami i „Zwierzęciem bez nogi” (reż. Jakub Drobczyński, Tymon Tykwiński), spróbujemy swoich sił z „Siłaczką” (reż. Aleksander Pawluczuk), zastygniemy na moment z górskim krajobrazem „Isli” (reż. Małgorzata Grygierczyk), pooglądamy hałasujące dźwięki w „Noise” (reż. Przemysław Adamski, Katarzyna Kijek), pojedziemy z trzema siostrami na „Naukę jazdy” (reż. Emi Mazurkiewicz), a na koniec zanurzymy się w ferii barw i rozwiążemy „Krzyżówkę dnia” (reż. Krzysztof Skonieczny).

Widzowie w każdym z festiwalowych miast będą mieli szansę wziąć udział w głosowaniu, w wyniku którego wyłoniony zostanie zwycięzca. Główna Nagroda Festiwalu to 10 000 PLN. Ponadto Profesjonalne Jury złożone ze specjalistów w dziedzinie kultury audiowizualnej przyzna specjalną nagrodę Short Waves PRO w wysokości 5 000 PLN. Poznańska część Festiwalu wzbogacona będzie o szereg wydarzeń towarzyszących, przybliżających publiczności różne oblicza krótkiego metrażu.

Zwycięzca zostanie wyłoniony drogą głosowania publiczności- bo to PUBLICZNOŚĆ jest tutaj JUROREM. Zostań krótko-widzem Festiwalu SHORT WAVES!

Szczegółowe informacje na stronach: www.shortwaves.pl

Patrz tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=IFALS7aFenc&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=yV-5a9UpPsQ&context=C4f77d0cADvjVQa1PpcFNWK_NmSAwBg58vxnT6CU80pUCnvvWGr_g=

Wśród wszystkich widzów festiwalowych (także DRAWIEŃSKICH) w poznańskiej siedzibie fundacji zostaną wylosowane atrakcyjne nagrody: m.in. dwa urządzenia wielofunkcyjne marki EPSON (seria PX).

Dodatkowym konkursem jest  konkurs na najlepsze zdjęcie z Festiwalu. Tutaj również bowiem czeka nagroda.

Szczegóły konkursu FOTO WAVE pod tym adresem:

http://shortwaves.adarte.webd.pl/page/204/konkurs-foto-wave

Tutaj link do wydarzenia na Facebooku:

http://www.facebook.com/events/205479942899963/


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia