Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Grudzień 2019 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          Obsługa techniczna ALFA TV

31-03-2008 | Rewitalizacja Miasta Drawno

Szanowni Państwo,

Celem naszej gminy są działania, które mają na celu poprawę warunków bytowych mieszkańców gminy Drawno. Podkreślić pragniemy atuty naszej gminy i szukamy sposobów usunięcia tego co przeszkadza w polepszeniu warunków życia. Plany rozwoju pragniemy w tym miejscu oprzeć na opiniach, sądach i oczekiwaniach właścicieli nieruchomości, by nie minąć się z ważnymi potrzebami. Cel ten zostanie osiągnięty jeżeli podzielicie się Państwo z nami pewnymi informacjami wypełniając poniższy wniosek.

Cel prac
Celem działań podjętych przez gminę jest opracowanie programu rewitalizacji Miasta Drawno. Rewitalizacja obszaru w ramach Starego Miasta ( etap I) oraz prawdopodobnie dalszych obszarów (etap II) ma za zadanie osiągnięcie ważnych celów w skali całego miasta i gminy. Celem jest określenie realnych potrzeb w zakresie przebudowy i rewitalizacji centrum miasta dla pełniejszego wykorzystania szans jego rozwoju i pełniejszego zaspokajania potrzeb mieszkańców.

Rewitalizacja
to proces przemian przestrzennych, społecznych i ekonomicznych na zdegradowanych obszarach miast. Przyczynia się on do poprawy nie tylko jakości życia mieszkańców, porządkowania i przywrócenia ładu przestrzennego, zaprowadzenia ożywienia gospodarczego oraz odbudowy więzi społecznych. Zasadniczym celem jest ożywienie gospodarcze i społeczne miasta, które zostanie osiągnięte przez realizację zadań opisanych w PR. Dla miasta i gminy Drawno ważne jest rozwijanie nowych form aktywności gospodarczej, a przede wszystkim poprawa zagospodarowania turystycznego, przywrócenie obiektom i terenom zdegradowanym nowych funkcji. Potrzeba rewitalizacji wynika ze stanu obecnego, szczególnie na obszarze „Starego Miasta” i wysokiego stopnia degradacji istniejącej zabudowy. Dlatego zadaniem rewitalizacji jest poprawa ładu przestrzennego i estetyki przestrzeni, wykreowanie miasta i gminy Drawno jako miejsca atrakcyjnego do zamieszkania, odpoczynku i pracy. Dodatkowo należy wspomnieć że rewitalizacja ma na celu podniesienie standardu życia osób najuboższych przeciwdziałanie degradacji osób i grup zagrożonych marginalizacją lub wykluczeniem poprzez włączenie osób i grup bezrobotnych w rynek pracy, poprawa oferty mieszkaniowej dla ludzi o różnym stopniu zamożności, likwidacja barier architektonicznych.

Prosimy o uważne wypełnienie materiału, podanie wyczerpujących informacji, jeśli jest potrzeba dołączenie dodatkowych materiałów oraz złożenie w Urzędzie Miejskim w Drawnie do dnia 30 kwietnia 2008 roku.
W razie potrzeby prosimy o kontakt w sprawie ankiety z Panią Agnieszką Powroźnik prowadzącą temat rewitalizacji:
telefony: 0501 017 281 lub 091 886 00 05

Z poważaniem

Burmistrz Gminy Drawno


Plik:

Rewitalizacja - Ankieta (doc, 40kB)

BIP

eBOI

System Rada

elektroniczny samorząd

Facebook

e-MAPA

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Baza firm

Kąpieliska

nasz kanał TV

OPS Drawno

krajobraz

Partnerstwo Drawy

LGR

Drawieński Park Narodowy

Caritas

Gazeta Lubuska

TPZD

SMS

SMS

FRONT

FRONT

Rozlicz PIT w Drawniew Drawnie

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia