Fundusze na energetykę i klimat – Drawno na spotkaniu beneficjentów w Szczecinie

18 lutego 2026 r. Burmistrz Drawna Wojciech Wiśniowski wziął udział w spotkaniu informacyjnym dla Beneficjentów zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Konferencja odbyła się w sali „Delfin” Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie.

Wydarzenie zorganizowano w ramach Projektu Doradztwa Energetycznego, finansowanego       z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko 2021–2027 .

Spotkanie rozpoczęło się rejestracją uczestników, po której oficjalnego otwarcia dokonał Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie – Waldemar Miśko. Następnie głos zabrała Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska – Urszula Zielińska.

W dalszej części konferencji przedstawiono ofertę finansową Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którą zaprezentował Dyrektor Biura NFOŚiGW – Mariusz Adamski. Omówiono również aktualną ofertę finansową WFOŚiGW w Szczecinie w zakresie środków statutowych.

Po przerwie konsultacyjnej zaprezentowano:

  • ofertę WFOŚiGW w Szczecinie skierowaną do osób fizycznych,
  • założenia Projektu Doradztwa Energetycznego,
  • program modernizacji energetycznej budynków popegeerowskich.

Podczas wydarzenia uczestnicy mieli możliwość bezpośrednich konsultacji z ekspertami Funduszu w zakresie finansowania inwestycji proekologicznych i energetycznych.

Udział Burmistrza w konferencji miał na celu pozyskanie aktualnych informacji dotyczących dostępnych instrumentów finansowych oraz programów wsparcia, co umożliwi skuteczne aplikowanie o środki na rozwój i modernizację infrastruktury energetycznej w Gminie Drawno.

Galeria zdjęć