Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Styczeń 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    Obsługa techniczna ALFA TV

Obiekt sportowy "Orlik"


W skład obiektu sportowego "Orlik" wchodzi boisko do piłki nożnej, piłki ręcznej koszykówki i siatkówki, kort tenisowy oraz budynek socjalny z szatniami.


 

Boisko jest bezpłatne i ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców gminy.
Teren jest ogrodzony i oświetlony.

Mapka:
 Uroczyste Otwarcie

W czwartek 14 maja 2009r. odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu boisk "Orlik 2012”. Boisko wraz z infrastrukturą powstało przy ul. Stefana Żeromskiego w Drawnie.

Nowoczesny kompleks boisk powstał w ramach rządowego programu „Moje Boisko - Orlik 2012”. Budowa boiska wraz z obiektami towarzyszącymi została sfinansowana wspólnie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, samorząd województwa zachodniopomorskiego oraz z budżetu gminy Drawno.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Drawna – Ireneusz Rzeźniewski, a ks. dziekan kan. Stanisław Gulczyński poświęcił nowy obiekt.


W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście między innymi Sławomir Nitras – poseł na Sejm RP, Wojciech Drożdż – wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, Andrzej Chmielewski – wicewojewoda zachodniopomorski, Roman Lubiniecki – starosta choszczeński oraz przedstawiciele procesu inwestycyjnego. Na uroczystość otwarcia licznie przybyła młodzież z drawieńskich szkół oraz mieszkańcy.

Nowopowstały obiekt, zlokalizowany przy Szkole Podstawowej oraz Przedszkolu Miejskim będzie udostępniany dzieciom i młodzieży w celu aktywnego uprawiania sportu i rozwoju fizycznego. Będzie się przyczyniał do popularyzacji aktywnego stylu życia, w tym rodzinnych zawodów sportowych, weekendów ze sportem i turystyką. Położenie tego bardzo oczekiwanego w Drawnie zaplecza sportowego jest dość niezwykłe, bo znajduje się ono na wysokiej skarpie, poniżej której usytuowane jest malownicze jezioro Adamowo. Dodatkową atrakcją jest przepływająca przez jezioro rzeka Drawa.
 

Podczas uroczystości można było podziwiać występy artystyczne dzieci z drawieńskich szkół pod kierunkiem Pań: Anety Dzierbun i Agnieszki Wlazłowskiej-Nykiel. Inauguracyjne mecze rozegrali trampkarze Piotra Zajączkowskiego oraz piłkarze ręczni Roberta Kowalewskiego.

BIP

eBOI

System Rada

elektroniczny samorząd

Facebook

e-MAPA

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Baza firm

Kąpieliska

nasz kanał TV

OPS Drawno

krajobraz

Partnerstwo Drawy

LGR

Drawieński Park Narodowy

Caritas

Gazeta Lubuska

TPZD

SMS

SMS

FRONT

FRONT

Rozlicz PIT w Drawniew Drawnie

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia