23 24 25 26 27 28 29
30

Obsługa techniczna ALFA TV

Marzec

Dnia 10 marca 2013 roku w Sali Biesiadnej Drawieńskiego Ośrodka Kultury w Drawnie odbył się Otwarty Turniej Brydża Sportowego o Puchar Burmistrza Drawna z okazji obchodów 700 – lecia Drawna. Turniej został rozegrany zgodnie z zasadami brydża sportowego – 1 sesja - 30 rozdań.

Frekwencja mimo złej pogody dopisała. W zmaganiach przy zielonym stole uczestniczyło 25 par z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. 28 uczestników posiadało  współczynniki WK, klasyfikowani od mistrzów klubowych do mistrzów krajowych. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali od organizatora pamiątkowe gadżety - okolicznościowy breloczek, zestaw widokówek starego Drawna i informator „Moje Drawno wczoraj i dziś”. Gmina Drawno reprezentowana była przez dziewięciu zawodników.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Drawna Pan Andrzej Chmielewski życząc uczestnikom sportowych emocji i samych szlemów. Po czterech godzinach zmagań turniej został zakończony.

I miejsce      -   para Janusz Linkiewicz & Jerzy Sadowski ze Stargardu Szczecińskiego

II miejsce     -  para Ryszard Jankiewicz & Ryszard Zawadzki z Drawna i Barlinka

III miejsce   -   para Bogusław Drozd & Krzysztof Walerowski z Barlinka i Lipian

Nagrodę dla najlepszej pary z Drawna wywalczyła para Andrzej Dziemianko & Jarosław Gancarczyk.

Wręczania zwycięzcom turnieju pucharów i nagród dokonał Burmistrz Drawna Pan Andrzej Chmielewski oraz Przewodniczący Rady Pan Czesław Paszkiewicz. Burmistrz pogratulował zwycięzcom jak również podziękował wszystkim za uczestnictwo w turnieju.

Turniej zakończył się sukcesem organizacyjnym i sportowym. Nasi brydżyści w tak doborowym towarzystwie zajęli bardzo wysokie lokaty.

Turniej z okazji 700 – lecia  Drawna został przygotowany i zorganizowany przez brydżystów z Drawna, pracowników Urzędu Miejskiego w Drawnie i Drawieńskiego Ośrodka Kultury w Drawnie. Prowadzony w sposób profesjonalny przez sędziego krajowego Stanisława Kietrysa  ze Stargardu Szczecińskiego.

Podziękowania dla Pani Elżbiety Toman za przygotowanie i prowadzenie bufetu w trakcie turnieju.