23 24 25 26 27 28 29
30

Obsługa techniczna ALFA TV

12-05-2015 | Zawody wędkarskie

W niedzielę 10 maja 2015 r. na jeziorze Adamowo w Drawnie odbyły się kolejne  "Otwarte Spinningowe Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Drawna". Organizatorem zawodów było Miejsko-Gminne Koło Polskiego Związku Wędkarskiego, którego Prezesem jest Mirosław Hynek. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski, który serdecznie powitał uczestników, życząc im udanego łowienia oraz osiągnięcia jak najlepszych wyników. Następnie Prezes Koła przedstawił sprawy organizacyjne i omówił przebieg zawodów. W szranki o puchar stanęło 45 wędkarzy, w tym 2 kobiety, a najmłodszym uczestnikiem zawodów był junior Kuba Kotowicz. O godzinie 8.00 uczestnicy zawodów ochoczo podążyli na swoje upatrzone miejsca. Pogoda   w tym dniu była typowo wędkarska, z wiatrem w porywach dość silnym. Po  4 godzinach wędkowania, aby wyłonić zwycięzców w poszczególnych kategoriach sędziowie przystąpili do mierzenia i ważenia złowionych okazów. Komisja zawodów przystąpiła do obliczania wyników i ustalania kolejności miejsc zajętych w zawodach.

W kategorii: największego szczupaka I miejsce zdobył Andrzej Górski, którego okaz liczył 79 cm, największego okonia o długości 29 cm złowił Grzegorz Grzelczak, a najlepszą wędkarką zawodów została Urszula Tyczewska.

Zwycięzcą zawodów o puchar Burmistrza został Andrzej Górski z Drawna, zdobywając łącznie 3400 punktów.

X miejsce Marek Śmiałek z Bierzwnika - 750 pkt

"Pechowe" XIII miejsce zajął Marek Kaczmarkiewicz ze Stargardu Szcz. z ilością 280 pkt otrzymując nagrodę niespodziankę.
Uroczystego wręczenia pucharów i nagród dokonał Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski, który podziękował wszystkim zawodnikom za sportową i uczciwą rywalizację, gratulując uzyskanych wyników. Zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Burmistrza Drawna.
Prezes koła Mirosław Hynek także podziękował wszystkim zawodnikom i obiecał, że zawody o Puchar Burmistrza będą kontynuowane w latach następnych. Całość imprezy przebiegała
w miłej i spokojnej atmosferze. Impreza zakończyła się wspólnym posiłkiem.