Archiwalna Strona Drawno
 
 

Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Listopad 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            







Obsługa techniczna ALFA TV

09-03-2016 | Obchody Dnia Kobiet

08 marca 2016r. sala widowiskowa wypełniła się zarówno kobietami jak i mężczyznami, dla których wspólne świętowanie stanowiło miły akcent obchodów Dnia Kobiet. Koncert „Dla Kobiet i o Kobietach” rozpoczęła młodzież sekcji teatralno-kabaretowej Drawieńskiego Ośrodka Kultury prowadzona przez p. Izę Kowalczyk, która przedstawiła tematyczny program złożony z różnych humorystycznych skeczów ułożonych chronologicznie w „historii kobiet począwszy od życia w raju”. Kolejną atrakcją wieczoru był film – sonda uliczna nagrana przez Telewizję E-CHO w Choszcznie na zlecenie Drawieńskiego Ośrodka Kultury w Drawnie, w której wypowiadali się mężczyźni na czele z Burmistrzem Drawna p. Andrzejem Chmielewskim. Tu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować  wszystkim Panom, którzy wypowiedzieli się w temacie: za co cenią kobiety i  jak chcieliby im podziękować w Dniu Kobiet. Po obejrzeniu sondy Burmistrz Andrzej Chmielewski złożył osobiście Paniom życzenia i wręczył im wszystkim symboliczne kwiaty „na ręce” dyr. DOK Anny Hińczy-Gnysińskiej. Kolejną niespodzianka wieczoru był duet wokalny Daniela Dzierbunowicza wraz z prowadzącym imprezę a jednocześnie instruktorem wokalnym p.Bartkiem Michalczykiem.

Ogromne brawa zebrał także Mikołaj Polarczyk, który przygotowany przez panie nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Drawnie:wicedyrektor Joannę Markiewicz i Mirosławę Lewandowską, z ogromnym talentem aktorskim przedstawił skecz pt. „Kobieta na zakupach”.

Na wspólne świętowanie przyjechał do nas także kwintet akordeonowy z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Choszcznie prowadzony przez mgr Pawła Szarawagę. Uczniowie na akordeonach klawiszowych i guzikowych oraz na akordeonie basowym: w składzie:

Akordeon 1 – Bartłomiej Rakoczy,

Akordeon 2 – Kacper Kutkowski,

Akordeon 3 – Andrzej Joksch,

Akordeon 4 – Hubert Kończal,

Akordeon 5 (basowy) – Bartłomiej Tyrcha.

przepięknie zagrali różnorodne utwory: Dwie polskie melodie ludowe w opracowaniu Krzysztofa Naklickiego: Koło mego ogródeczka i Czerwone jabłuszko, polską melodię ludową w opracowaniu Krzysztofa Naklickiego - Zachodzi słoneczko, melodię niemiecką w opracowaniu Jurgena Schmieder - Play again,  szkocką melodię ludową w oprac. Krzysztofa Naklickiego - My Bonnie, oraz z najlepszymi życzeniami dla wszystkich pań- melodię skandynawską w opracowaniu Pawła Szarawagi
- Boeves psalm.

 W finale  Zespół Taneczny Drawieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprezentował się w układzie tanecznym do piosenki zespołu Fanaa pt. "Des Rangila" co w dosłownym tłumaczeniu oznacza "Kolory". Utwór jest tematem Bollywoodzkiego filmu o tym samym tytule. Zespół przygotowała pani Magdalena Szarawaga.

Po przejściu do holu rozpoczął się wernisaż barwnych fotografii autorstwa Klaudii Kaszyńskiej ze Święciechowa pt. „Kobiety”. A oto co opowiedziała o sobie nasza artystka: „Nazywam się Klaudia Kaszyńska, mam 21 lat i pochodzę ze Święciechowa. Jestem studentką Pedagogiki i Fotografii Artystycznej w Szczecinie. Fotografią zaczęłam interesować się gdy miałam 13 lat. Wtedy mój młodszy brat dostał na komunię aparat. Był to prosty aparat cyfrowy, który nie dawał tak szerokich możliwości jak dzisiejsze cyfrówki, jednak nie przeszkadzało mi to żeby podkradać go bratu i robić zdjęcia wszystkiemu dookoła.

Gdy skończyłam 15 lat uzbierałam pieniądze i kupiłam swoją pierwszą lustrzankę. Wtedy też zaczęłam robić pierwsze sesje koleżankom. Dwa lata później kupiłam obiektyw, dzięki któremu mogłam bardziej spełniać się w fotografii portretowej, która najbardziej mnie interesuje. Tamten moment uważam za najbardziej przełomowy w mojej przygodzie z fotografią, ponieważ wtedy też założyłam swoją stronę i zaczęło nawiązywać ze mną współpracę coraz więcej osób. Dzięki fotografii poznałam mnóstwo ludzi, nawiązałam przyjaźnie i nowe znajomości. Obecnie oprócz portretów interesuje mnie również fotografia reportażowa. Mam w planie założenie własnej firmy fotograficznej. Liczę, ze mi się to uda i spełnię swoje marzenie połączenia pracy z pasją, bo nie ma nic piękniejszego jak praca, która nas rozwija i daje nam satysfakcję.”

Na zakończenie sekcja wokalna DUTW zaśpiewała wszystkim Paniom i Panom piosenkę z repertuaru Edwarda Hulewicza pt. „Za zdrowie pań”, a pracownice DOK-u w trakcie jej trwania częstowały zgromadzonych szampanem. Słodki poczęstunek zakończył drawieńskie obchody Dnia Kobiet.

Serdecznie dziękuję tym wszystkim, dzięki którym te obchody mogły się tak wspaniale udać; serdecznie dziękuję Paniom i towarzyszącym im Panom, że zechcieli ten dzień uczcić razem z nami.


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona