Archiwalna Strona Drawno
 
 

Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Listopad 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            







Obsługa techniczna ALFA TV

06-07-2016 | LATO W DRAWNIE '2016 z cyklu 4 PORY ROKU NAD DRAWĄ, VIII Festiwal Krasnali, III Kampania Edukacyjna "Krasnalowe Ekocuda"

W pierwszy weekend lipca na Stadionie Miejskim w Drawnie z wielką różnorodnością rozpoczęliśmy pierwszą z cyklu 4 PORY ROKU NAD DRAWĄ imprezę zatytułowaną LATO w Drawnie ’2016. Głównymi organizatorami imprezy byli: Burmistrz Drawna oraz  Drawieński Ośrodek Kultury. Impreza dofinansowana została przez Województwo Zachodniopomorskie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Starostwo Powiatowe w Choszcznie.  W jej realizację zaangażowało się wiele instytucji, organizacji i stowarzyszeń, m.in. Drawieński Park Narodowy, Nadleśnictwo Drawno,  Lokalna Organizacja Turystyczna LOT wokół Drawy, Stowarzyszenie Aktywni Choszczno, Klub Brydża Sportowego, Pole Golfowe Modry Las, Polski Związek Wędkarski, 3 Batalion Logistyczny 1198 Gliwice, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Stargardzie, Szkolny Klub Żeglarski, Gimnazjum Publiczne, Środowiskowy Dom Samopomocy, Drawieński Uniwersytet Trzeciego Wieku…  

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i Starostwo Powiatowe w Choszcznie.

Podczas imprezy gościliśmy wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego p. Jarosława Rzepę, Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego p. Annę Mieczkowską, dyrektora Wydziału Turystyki i Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego p. Damiana Gresia, Starostę Choszczeńskiego p. Adama Andriaszkiewicza, panią wicestarostę Wiolettę Kaszak i wielu innych.

Patronatem medialnym imprezę objęli: Radio Koszalin, Kurier Szczeciński, TVP Szczecin, oraz firma E-CHO Choszczno

Pierwszego i drugiego dnia Festiwalu zajęcia warsztatowe zaczynaliśmy od godz. 1000. Dzieci, młodzież i całe rodziny mieszkańców oraz turystów w tym roku miały możliwość uczestniczenia w następujących warsztatach:

-lepienia figur z gliny prowadzonych przez p. Ewę Biniecką  z Kiełpina w towarzystwie p. Klaudii Byczkowskiej

-ceramicznych przy użyciu koła garncarskiego prowadzonych przez pana Marka Piłaszewicza z Koszalina

-papieroplastyki prowadzonych przez p. Teresę Stąporek z Kalisza Pomorskiego

-malarskich prowadzonych przez p. Elżbietę Bacztub z pomocą p. Agnieszki Biegniewskiej

-archeologicznych, prowadzonych przez pana Marcina Dziewanowskiego.

Najpiękniejsze prace, które powstały na warsztatach przez okres wakacyjny będzie można podziwiać na wystawie w Centrum Informacji Turystycznej „Spichlerz”; potem wrócą do rąk wykonawców.

Super gry i zabawy przez obydwa dni prowadzili pracownicy Drawieńskiego Parku Narodowego; swoje stoisko prezentowali także przedstawiciele Nadleśnictwa Drawno, którzy drugiego dnia częstowali wszystkich pieczonym prosiakiem.

Duży obszar terenu przyległego do boiska zajęło „bogate w atrakcje” wesołe miasteczko.

W samo południe z Prostyni do Bogdanki ruszył II-gi Turystyczno-Przyrodniczy Maraton Kajakowy, którego głównym organizatorem była Lokalna Organizacja Turystyczna. Udał się bardzo a głównym jego gościem był po raz drugi w Drawnie polski kajakarz, podróżnik roku 2015 Aleksander Doba (przepłynął kajakiem Atlantyk). I miejsce i nagrodę główną zdobyli panowie: Oskar Worach i Daniel Jarmarkiewicz z Choszczna.

Na Jeziorze Adamowo odbyły się Regaty OLDBOYÓW w OPTYMIŚCIE, które zorganizował Szkolny Klub Żeglarski z Drawna. I miejsce zdobył Rafał Łojko, II m. Mieczysław Łojko; III m. Marcin Bielatko.

Od godziny 17 wspaniale animował zgromadzoną publiczność zespół teatralny GRUPA T a po oficjalnym otwarciu imprezy przez Burmistrza Drawna p. Andrzeja Chmielewskiego w towarzystwie wicemarszałka p. Jarosława Rzepy rozpoczął się koncert hiphopowy.

Bardzo fajnie zaprezentowali się nasi, miejscowi raperzy drawieńscy: SAMSON, FILIPO & GURAL; nieco później zobaczyliśmy  artystów sceny Szczecińskiego Hip Hopu: BLADIMERYRECORDS - BMR w składzie BRYLANT, ZAKE KILLAH, ALLAN MATHIS, następnie scenę zawojował Bonson, Rena i największa z gwiazd wieczoru SOBOTA. Koncert zgromadził naprawdę dużą grupę, głównie młodych, słuchaczy.

 

Drugiego dnia od 07 rano Burmistrz Drawna oraz Prezes PZW Mirosław Hynek otworzyli otwarte spławikowe zawody wędkarskie, w których po południu nagrody wręczali wraz z Członkiem Zarządu WZP p. Anną Mieczkowską. Wyniki zawodów:

  • indywidualnie: I m. Dąbrowski Ryszard z Zieleniewa; II m. Piotr Wróbel z Krzęcina; III m. Jan Jankowski z Drawna,
  • w kategorii kobiet: I m. Danuta Nowicka z Recza; II m. Alina Pokora z Choszczna; III m. Małgorzata Tyczewska z Wygonu,
  • drużynowo: I m. Zieleniewo; II m. Krzęcin; III m. Drawno.

Od rana także w sali biesiadnej Drawieńskiego Ośrodka Kultury odbywały się Mistrzostwa powiatu w brydżu sportowym. Zwyciężyła para z Choszczna; Henryk Tyburczy i Stanisław Pietrzak, II m. zajęła para Andrzej Dziemianko i Jarosłw Gancarczyk, a III m. para Krzysztof Bojara i Józef Kubacki.

Po południu swój scenariusz zrealizowała burzowo-deszczowa aura, która sprawiła, że przy nieco skromniejszym udziale widzów przeprowadzony został III Festiwal Piosenki Krasnalowej i Ekologicznej; obejrzeliśmy także spektakl teatralny Wychowanków ŚDS i GP w Drawnie „Zielony Kapturek i siedmiu krasnoludków" oraz występy zespołów i sekcji artystycznych Drawieńskiego Ośrodka Kultury (Taneczne CUKSY i BALANS prowadzone przez p. Magdę Szarawagę, Zespół Śpiewaczy DRAWIANKI –z instruktorem Henrykiem Skibą oraz DUTW-ANIBABKI –z instruktor Anną Hińczą-Gnysińską). Tradycyjnie zawojował serca publiczności Teatr Pinezka z Gdańska spektaklem pt. ”Trollowisko”. Konferansjerem tego dnia był nasz przyjaciel z Bierzwnika Irek Kręgowski. Mobilna piekarnia 3 Batalionu Logistycznego w Gliwicach upiekła przepyszny chleb i słodkie bułki, które każdy uczestnik imprezy mógł zabrać do domu. Część chleba smarowaliśmy smalcem, który pomógł nam zrobić Andrzej „BLASZKA”

Wieczorem pan Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski wręczył nagrody wszystkim laureatom konkursów III Kampanii Edukacyjnej „Krasnalowe Ekocuda”, dofinansowanych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Konkursy literacki, plastyczny oraz zbiorowy dla sołectw rozstrzygnięte zostały już wcześniej a wyniki Festiwalu Piosenki Ekologicznej i Krasnalowej przedstawiają się następująco:

Jury pod przewodnictwem A.Hińczy-Gnysińskiej po wysłuchaniu wszystkich prezentacji wyłoniło zwycięzców Festiwalu:                 

w kat. kl. I – III 

I m. Zofia Kawecka z Bierzwnika „Dziękuję ziemi”

II m. Wiktoria Węglewska z Dobiegniewa „Piosenka bez ogonka”

w kat. IV – VI

I m. Paskal Czerniak z Choszczna „Świat bez wody”

II m. Zuzanna Jakubas z Chomętowa „Jeszcze nie widziałam”

III m. Hanna Dziatko z Drawna „Biegniemy brzegiem oceanu”

w kat. młodzieży gimnazjalnej

I m. Julia Chełstowska z Marianowa „Kolorowy wiatr”

II m. Zuzanna Kowalska z Łaska „Burza”

III m Edyta Tyrcha z Gleźna „ Rzeka marzeń”

 

Starostwo Powiatowe w Choszcznie  ufundowało nagrodę na Krasnala Roku oraz nagrody dla najaktywniejszych uczestników warsztatów. W Konkursie na Krasnala Roku zwyciężyła Natalia Wróblewska z Drawna.

Wieczór należał do nurtu DISCO POLO.  Pierwszy wystąpił znakomity zespół „COCKTAIL BOYS” - prezentujący nową jakość coverowego grania, która doskonale wpisuje się w aktualne trendy muzyczne. Połączenie Disco Polo z autorskimi, poprockowymi aranżami dało wybuchową mieszankę przebojów.

Kolejny to Zespół  „MAXEL”; obecny skład zespołu tworzą: Bogdan Kukier- manager i organizator koncertów formacji Maxel oraz innych zespołów muzycznych, autor i pomysłodawca, Piotrek Modzelewski, Marcin Gręś  oraz Damian Choma. Muzyka i koncerty zespołu to niepowtarzalne show, super zabawa publiczności, z którą formacja ma świetny kontakt. A o północy na scenie pojawiła się Gwiazda Wieczoru Marcin Siegieńczuk ex TOPLES. Marcin Siegieńczuk– polski piosenkarz, kompozytor i autor tekstów. Marcin Siegieńczuk zadebiutował w czerwcu 1998 a kilka miesięcy później, w lutym 1999 wydał pierwszą płytę, zatytułowaną "Ciało do ciała". W kwietniu 2007 pod szyldem zespołu Tsoonami wydał anglojęzyczną płytę "Louder-Faster-Higher". W maju 2009 ukazał się nowy materiał Marcina Siegieńczuka "Niczego nie żałuję", na którym znajduje się 17 utworów. Prowadzi też własną wytwórnię muzyczną Musicside; obecnie  występuje pod nazwą Marcin Siegieńczuk

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy zaangażowali się w organizację imprezy. Oprócz osób wymienionych wcześniej w tekście dziękujemy firmie NO PROBLEM za profesjonalne nagłośnienie, panu Tomaszowi Zienda serdeczne podziękowania za płotki oraz ich transport, Policji i ochronie za działania zapewniające bezpieczeństwo, pracownikom skierowanym przez Urząd Miejski za prace przy rozkładaniu, sprzątaniu i składaniu sprzętu, Klubowi Sportowemu Drawa Drawno z Prezes p. Irminą Olejnik-Czerwonką za udostępnienie terenu działań i pomoc organizacyjną, Stowarzyszeniu Ludzi Bezrobotnych za porządkowanie terenu, Straży Pożarnej za pomoc i wodę do baniaków oraz KZU-H za ich użyczenie, Związkowi Wędkarskiemu za pilnowanie sprzętu przed imprezą oraz wszystkim pracownikom DOK-u. Dziękujemy pani Annie Bilskiej za współtworzenie projektu; serdecznie dziękujemy osobom niewymienionym, bo nie sposób wypisać całego zaangażowanego składu osobowego. Do zobaczenia na kolejnej imprezie z cyklu!

 

                                                                                                                                                                                            A. Hińcza-Gnysińska


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona