Archiwalna Strona Drawno
 
 

Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Listopad 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            







Obsługa techniczna ALFA TV

10-06-2009 | X Wojewódzki Rajd po Ziemi Drawieńskiej - sprawozdanie

X JUBILEUSZOWY WOJEWÓDZKI TURYSTYCZNY RAJD PO ZIEMI DRAWIEŃSKIEJ IM. ANTONIEGO KARDASA

„ I kto by pomyślał, że już dziesiąty raz odbywa się w Drawnie rajd!...!”
Przyjaciele Antoniego Kardasa ze Szczecina

X jubileuszowy Wojewódzki Rajd po Ziemi Drawieńskiej odbył się w dniach 5.06.-7. 06. 2009. Rajd rozpoczął się ogniskiem na wzgórzu zamkowym w piątkowy wieczór. Otwarcia rajdu dokonał prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Drawieńskiej Andrzej Chmielewski. Uczestnicy spotkania zaprezentowali własną twórczość literacką propagującą walory i piękno Ziemi Drawieńskiej. W sobotę najwcześniej na trasę wyruszyła grupa samochodowa, która miała do pokonania 132 km. Rajdowcy odwiedzili Klasztor Cystersów w Bierzwniku oraz pole golfowe „ Modry las” w Choszcznie. W gospodarstwie agroturystycznym „Rybaki” wszyscy kierowcy mogli wykazać się znajomością przepisów o ruchu drogowym. Następnie wszyscy udali się do Kalisza Pomorskiego na spotkanie z gospodarzami gminy. Trasa została zakończona w Drawnie w siedzibie Nadleśnictwa Drawno konkursem ekologicznym.


Trasa rowerowa rozpoczęła się na boisku sportowym. Pierwszy etap prowadził promenadą nad jeziorem Adamowo w kierunku mostu na Drawie i szosą do stanicy „Drawnik”, na której odbył się konkurs ekologiczny. Dalej trasa biegła czerwonym szlakiem turystycznym im. Stefana Czarneckiego do miejscowości Barnimie, gdzie na boisku sportowym rozegrane zostały konkurencje sprawnościowe. Z Barnimia rowerzyści udali się do Zatomia, następnie do miejscowości Konotop, gdzie odwiedzili runy XVIII- wiecznego pałacu. Z Konotopia przez Barnimie i Podegrodzie, po 34 kilometrach uczestnicy wrócili do Drawna.
Piechurzy na trasę wyruszyli również z boiska sportowego po rozegraniu konkurencji sprawnościowych. Promenadą doszli do Centrum Informacji Turystycznej w „Spichlerzu”, w którym odwiedzili wystawę „ Drzewa naszych lasów”. Stąd wyruszyli do Barnimia analogiczną trasą jak rowerzyści.


Trasa dla osób niepełnosprawnych biegła tak samo jak trasa piesza. Osoby niepełnosprawne przybyły z ośrodków w Suliszewie, Niemieńsku oraz Reczu, a także w Choszcznie i Drawnie. Trasy piesze liczyły 8 km, uczestnicy z Barnimia powrócili autobusami do Drawna.
W rajdzie udział wzięło ponad 300 osób, w tym grupy zorganizowane wszystkich typów szkół z Choszczna, Kalisza Pomorskiego, Złocieńca, Szczecina, Dolic, Jurkowa i Drawna oraz osoby indywidualne od przedszkola do emeryta. Warto zaznaczyć, że najmłodszy uczestnik miał 3 lata, a najstarszy 71.


Przez cała sobotę pogoda dopisała, trasy zostały pokonane bez przeszkód. Rajd zakończył się wręczeniem pucharów, nagród i dyplomów, wyborami Miss Rajdu, którą została Joanna Kolęda. Wszyscy uczestnicy doskonale bawili się na dyskotece pod chmurką i chętnie przybędą w przyszłym roku.

Alicja Łukasik

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona