Archiwalna Strona Drawno
 
 

Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Listopad 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            







Obsługa techniczna ALFA TV

05-05-2017 | Obchody Święta Konstytucji 3-go Maja w Drawnie

Obchody Święta Konstytucji 3-go Maja w Drawnie

03 maja w samo południe mieszkańcy Drawna i gminy licznie zgromadzili się w Kościele pw. MBNP w Drawnie na uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę, którą celebrował ksiądz Dziekan Dariusz Doburzyński wraz z Wikarym ks. Tomaszem Brzuzy. Przed wejściem do Kościoła młodzież GP pomogła przypinać  patriotyczne wstążeczki  flagi państwowej wykonane przez DOK w Drawnie. Przed mszą także, w programie patriotycznym nawiązującym do Święta Konstytucji 3 Maja pt. ”Na kartach historii” pięknie zaprezentowała się młodzież Gimnazjum Publicznego w Drawnie przygotowana przez panią Izabelę Kowalczyk.  Uroczystą Mszę Św. uświetniła także obecność pocztów sztandarowych: Ochotniczej Straży Pożarnej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Drawnie i Gimnazjum Publicznego im. Saperów Polskich.

Pieśnią pt. „Jak szczęśliwa Polska cała” do akompaniamentu młodego organisty Szymona Wytliba ze Święciechowa zainaugurowała Mszę Świętą sekcja artystyczna Drawieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku prowadzona przez dyr. Annę Hińczę-Gnysińską,  w której wykonanie włączyła się cała społeczność kościoła.  Członkinie DUTW zaangażowały się także w uroczyste wręczanie darów ufundowanych przez Gminę Drawno.  W czytaniach Mszy Świętej wzięły udział panie: radna RM w Drawnie p.Liliana Kuźmińska, pedagog SP w Drawnie p. Magdalena Janicka i sekretarz Gminy p.Mariola Kowalewska. Zgromadzeni wysłuchali także pięknych psalmów i pieśni z towarzyszeniem gitary wykonanych przez zespół wokalny ze Święciechowa pod kierunkiem pani Renaty Kaszyńskiej.  W organizację uroczystości włączyła się także p.Agnieszka Banaszak. Na jej zakończenie zabrzmiały dwie pieśni: „My chcemy Boga” oraz „Chwalcie łąki umajone”; następnie wyprowadzone zostały poczty sztandarowe.


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona