30

Obsługa techniczna ALFA TV

12-09-2018 | SZKOLNY KLUB ŻEGLARSKI "DRAWA" DRAWNO

Od początku sezonu żeglarskiego uczestniczyliśmy  w regatach żeglarskich w dwóch klasach: Optymist oraz Cadet. Regaty miały na celu sprawdzenie umiejętności młodych żeglarzy  oraz  przygotowanie ich do przyszłorocznej Olimpiady Młodzieży.

W dniach 09-10.06.2018 r. na wodach jeziora Rogozińskiego odbyły się  XVII Regaty z okazji Dnia Dziecka o Puchar Burmistrza Rogoźna w klasie OPP.  Nasz klub reprezentowało dwóch zawodników: Miłaszewski Bartosz i  Polarczyk Mikołaj .  XI Regaty o Puchar Starosty Obornickiego w klasie Cadet oraz Europa - w tej klasie reprezentowała nas załoga w składzie:  sternik  Remigiusz Dzierbun i załogant Maciej Dziemianko. W regatach uczestniczyło 17 OPP oraz 7 załóg w klasie Cadet, zarówno chłopców i dziewcząt. Nasi zawodnicy zajęli  w swoich klasach:v Bartek 2 miejsce, Mikołaj 3 miejsce a załoga  Cadeta zajęła 1 miejsce i  zdobyła  Puchar Starosty Obornickiego.

Kolejnym sprawdzianem naszych żeglarzy były Regaty Chodzieskiego Pucharu Klubów Żeglarskich z okazji 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w dniach 07-08 lipca. W regatach uczestniczyło 8 klubów. My również mieliśmy swoich reprezentantów w klasie OPP:  Bartosz Miłaszewski 4 miejsce, Mikołaj Polarczyk 5 miejsce a w klasie Cadet Remik Dzierbun, Maciek Dziemianko zajęli 1 miejsce co sprawiło trenerowi dużo radości.

Na zaproszenie naszych kolegów z Myśliborza, Szkolny Klub Żeglarski  uczestniczył w dniu 14.lipca w Regatach o Puchar Lata w klasie Cadet na jeziorze Myśliborskim. W regatach uczestniczyły  również zaproszone Cadety z RSN Neuruppin – Niemcy . Łączne rozegraliśmy 5 biegów z jedną odrzutką. Dzieciaki spisały się super. Remik i Maciek  zajęli 1 miejsce, co nie było łatwe, bo rywalizacja toczyła się do ostatniego wyścigu. Gratukujemy.

Sierpień minął nam na przygotowaniach do następnych regat,  na  które wyjechaliśmy w dniu 31.08.2018r do Nakielna nad jezioro Bytyń Wielkie. XLII Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Pilskiego OZŻ w klasach : Optymist, Cadet , Laser, OK.- Ding i Fin. Możemy je zaliczyć do bardzo udanych.  Mikołaj Polarczyk był jedynym naszym reprezentantem w klasie OPP i uklasyfikował się na 2 pozycji w klasyfikacji końcowej. Załoga w drugiej naszej klasie – Cadet,  sternik Remigiusz Dzierbun i załogant Leonard Gdaniec zmagała się podczas wyścigu z 10 innymi Cadetami z 3 klubów. Po dwóch dniach rywalizacji i 6 wyścigach zakończyli te regaty na podium i zajęli 1 miejsce.  Najbardziej z wyniku cieszył się załogant Remika -  Leon,  bo były to jego pierwsze regaty i zwycięskie. Brawo.

Ostatnim sprawdzianem  jaki odbyła załoga Cadeta  PLO 9911 była  wyprawa na regaty do Niemiec w dniach 07-09 września w miejscowości  Neuruppin-  Parzival Cup 2018. Na starcie zameldowały się 32 żaglówki.  Nasi reprezentanci:  sternik Remik Dzierbun, załogant Leon Gdaniec pierwszy raz byli na międzynarodowych regatach z tak dużą ilością startujących w jednej klasie. Warunki pogodowe były znakomite,  atmosfera super, rywalizacja w doborowym, wymagającym towarzystwie.  Wszystko OK. W pierwszym dniu regat rozegrano 4 wyścigi i w tych startach zajęliśmy  kolejno 16,5,2,26 miejsce.  Drugi dzień był już całkiem inny - brak wiatru ( flauta) spowodowała, że wyścigi się nie odbyły i regaty zakończyły się po pierwszym dniu zmagań, co po odrzuceniu najgorszego wyścigu dało naszym chłopcom 8. miejsce. Regaty uważamy za bardzo ważne szkoleniowo ze względu na tak wielką liczbę uczestników i wysokie  miejsce, które zajęli. Na koniec regat zostaliśmy zaproszeni przez naszych kolegów z Niemiec do Prenzlau na Uckermark Open 2018 w dniach 21-23.09.2018r. Podziękowaliśmy za zaproszenie  i postaramy się tam pojechać, by kolejny raz sprawdzić umiejętności naszej młodzieży w bezpośredniej rywalizacji.