Archiwalna Strona Drawno
 
 

Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Listopad 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            







Obsługa techniczna ALFA TV

28-03-2013 | Otwarcie nowej siedziby Środowiskowego Domu Samopomocy w Drawnie

Zakończyły się prace remontowe wewnątrz budynku przy ulicy Szpitalnej 2, w którym mieści się  Środowiskowy Dom Samopomocy. Uroczyste otwarcie odbyło się  22 marca 2013 r. Placówka powstała w części budynku Drawieńskiego Ośrodka Kultury. Uruchomienie tej placówki nastąpiło dzięki funduszom z budżetu państwa przekazanym za pośrednictwem Wojewody Zachodniopomorskiego. Placówka została zmodernizowana i przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 635 544,00 PLN. Należy dodać, że środki na bieżące funkcjonowanie placówki pochodzą również z  budżetu Wojewody.

Uroczystego otwarcia i powitania gości dokonał Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski i Kierownik OPS Grzegorz Zieliński.

W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich w osobach  Wicewojewody Zachodniopomorskiego Ryszarda Mićko, Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie Piotra Domagalskiego i Ewy Golińczak – Starszego Inspektora Wojewódzkiego w Oddziale do Spraw Nadzoru i Kontroli w Pomocy Społecznej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. Władze powiatowe reprezentował Starosta Choszczeński Lesław Śliżewski wraz z  radnymi oraz kierownicy jednostek organizacyjnych powiatu choszczeńskiego. Gminę Drawno reprezentował  Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Paszkiewicz, radni RM oraz dyrektorzy gminnych placówek. W uroczystym otwarciu uczestniczył również Inspektor Nadzoru pan Leon Zuń z Przedsiębiorstwa Realizacji Inwestycji w Szczecinie, który nadzorował pracę wykonawcy firmy „Dramex”.

Na uczestników placówki czekają wyremontowane sale i pracownie edukacyjno – terapeutyczne. Nowo otwarty ośrodek zapewnia wsparcie w zakresie aktywacji, rehabilitacji i integracji dla 20 osób niepełnosprawnych intelektualnie przy współudziale wykwalifikowanej kadry. Będą się  w nim rehabilitować, doskonalić swoje umiejętności i rozwijać  talenty.

Ideą środowiskowych domów samopomocy jest wsparcie osób niepełnosprawnych intelektualnie, przewlekle chorych psychicznie, a przede wszystkim podtrzymywanie ich w dobrej kondycji psycho-fizycznej pomimo istniejącej choroby.

Anna Kozłowska


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona