Archiwalna Strona Drawno
 
 

Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Listopad 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            







Obsługa techniczna ALFA TV

27-06-2008 | Wywiad z Burmistrzem

WYWIAD Z BURMISTRZEM DRAWNA - IRENEUSZEM RZEŹNIEWSKIM

Wywiad przeprowadziły stażystki Centrum Informacji Turystycznej: Irmina Galas oraz Karolina Grygorcewicz tuż przed organizacją jubileuszowego „ X Pikniku nad Drawą”.

„Piknik na Drawą” jest jedną z największych, ale również i jedną z najpopularniejszych imprez plenerowych o charakterze festiwalu muzycznego, nie tylko w skali naszego powiatu czy województwa, ale także w skali całego kraju. Zapewne zawdzięcza to między innymi doskonałej organizacji? Jak długo trwają prace związane z przygotowaniem kolejnej edycji pikniku i ile osób przy tym pracuje?
B.: Przygotowania do pikniku rozpoczynają się już od października, listopada roku wcześniejszego i na tym etapie zadania te wykonują pracownicy referatu organizacyjnego. Rozmawiamy wówczas o wykonawcach i obsłudze technicznej, zapewniającej odpowiednie nagłośnienie oraz scenę. Następnie przygotowujemy postępowanie przetargowe, które pozwoli nam wyłonić agencje impresaryjne posiadające wyłączność na artystów, którymi jesteśmy zainteresowani. Negocjacje z zespołami muzycznymi podejmujemy odpowiednio wcześnie z uwagi na ich napięte terminy. Są to oczywiście zespoły z najwyższej półki. Później dochodzi do tego kampania promocyjna w radio, w telewizjach muzycznych, na portalach internetowych, a także i w gazetach. To również wymaga czasu i precyzyjnych przygotowań. Te działania trwają od listopada z natężeniem na miesiące wiosenne: kwiecień, maj, czerwiec. Wtedy też do pracy nad organizacją pikniku przyłączają się z dużym zaangażowaniem pracownicy wszystkich placówek nam podległych.
Dlaczego tegoroczny „Piknik nad Drawą” podzielono na dwie części?
B.: Chcieliśmy podkreślić jubileusz tego muzycznego przedsięwzięcia. Zaprosiliśmy więcej wykonawców. Pierwsza część pikniku - lipcowa otwiera sezon wakacyjny w Drawnie, natomiast sierpniowa jest jego zakończeniem. Jeśli ta formuła się sprawdzi i dopisze frekwencja, to nie wykluczam, że „Piknik nad Drawą” w przyszłych latach również będzie składał się z dwóch części.
W jaki sposób wybierani zostają wykonawcy występujący podczas Pikniku nad Drawą i czy przy wyborze uwzględnia Pan opinię internautów, którzy na licznych forach wyrażają swoje propozycje?
B: Uwzględniamy przede wszystkim specyfikę dużych koncertów plenerowych. To jeden z najważniejszych czynników. Artyści powinni grać muzykę żywą i bardziej rockową. Dodatkowo powinni też schlebiać gustom szerokiej publiczności, ale również prezentować wysoki poziom artystyczny. Oczywiście nie zapominamy przy tym o propozycjach internautów. Niektóre zespoły występujące podczas tegorocznego pikniku, takie jak: Strachy na lachy, Hurt czy Habakuk, są właśnie propozycjami naszych internautów.
Czy miały miejsce jakieś zabawne lub może i nieprzyjemne sytuacje związane z obecnością gwiazd?
B.: Zabawnych historii było mnóstwo, np ognisko z udziałem zespołu Wilki, na którym wspólnie śpiewaliśmy piosenki ludowe, czy pomidorowa jedzona z zespołem Kult, który zażyczył sobie coś normalnego do jedzenia. Nieprzyjemnych sytuacji nie przypominam sobie.
Czy przyjeżdżające na piknik gwiazdy estrady mają jakieś szczególne wymagania?
B.: Z tym bywa różnie. Jeśli chodzi o zakwaterowanie to większość gwiazd najmilej wspomina pobyt w pałacu w Borowcu. Tu wielki ukłon w stronę Nadleśnictwa, z jego szefem Romanem Staniszewskim, który na czas trwania pikniku przekazuje nam pałacyk. Zdarzają się także ciekawe przypadki w doborze posiłków. W zależności od indywidualnych potrzeb, my jako organizatorzy musimy sprostać wszystkim wymaganiom gwiazd.
Czy prywatnie utrzymuje Pan kontakty z występującymi u nas artystami?
B.: Po koncertach w Drawnie lub w czasie trwania ich tras koncertowych dzwonimy do siebie, w okresach świątecznych przesyłamy sobie życzenia. Kontakty nasze oczywiście nasilają się znacznie już w miarę zbliżania się Pikniku nad Drawą. Dzięki czemu dochodzi do bardzo rzadkich i przyjemnych sytuacji takich, jak np.: wspólny występ Natalii Kukulskiej i Tede, nieoczekiwany przyjazd i występ w ubiegłym roku zespołu Video . W roku bieżącym przygotowaliśmy dla Państwa równie miłą niespodziankę. Podpowiedzieć mogę, że będzie to występ zespołu Video z jedną z najpopularniejszych artystek w Polsce.
Taka wielka impreza wymaga zapewne olbrzymich nakładów pieniężnych. W jaki sposób jest ona finansowana?
B.: Impreza wymaga dużych nakładów, ale nie obciąża w znacznym stopniu budżetu gminy. Montaż finansowy tej imprezy składa się z trzech części: pierwszy element finansujący stanowią wpływy z biletów i jest to naprawdę niebagatelna kwota. Druga część pochodzi od sponsorów wyłanianych w drodze przetargu. Około 30 % pochodzi z budżetu gminy.
W tym roku cena biletu loteryjnego wzrosła o złotówkę. Co jest tego przyczyną?
B.: Wszystkie ceny rosną i koszty zorganizowania imprezy również. Przy takim składzie wykonawców, jaki Państwu oferujemy to naprawdę przyzwoita cena. Należy również zaznaczyć, że nasze bilety uczestniczą codziennie w losowaniu bardzo atrakcyjnych nagród. A w roku bieżącym dzięki uprzejmości naszych sponsorów są one naprawdę imponujące. Mamy między innymi firmowe koszulki sportowe, drukarki, aparaty fotograficzne, monitory, gry komputerowe, głośniki oraz telefony komórkowe.
Jakie są korzyści dla naszej gminy wypływające z organizacji Pikniku nad Drawą?
B.: W moim przekonaniu korzyści są ogromne. Można podzielić je na mierzalne - to te, które każdy inwestujący w gminie Drawno, czy to w gastronomię, czy handel może odczuć. Jest to również wzrost wartości i promocja terenów Drawna. Korzyści niemierzalne to pozytywna atmosfera wokół Drawna. Drawno to miejscowość wypromowana w całej Polsce m.in. w branżach, które wcześniej nie były dla nas dostępne. Zarówno mierzalne jak i niemierzalne wartości są tak samo ważne. Uważam, że „Piknik nad Drawą” spełnia swoja rolę.
Wielu internautów w swoich komentarzach pyta, dlaczego zawieszono noc hiphopową?
B.: Trochę nad tym ubolewam. Lubię hip - hop przede wszystkim amerykański, bo stamtąd się wywodzi i jest na naprawdę na wysokim poziomie. Nasz krajowy popadł w marazm. Jednak myślę, że do tego pomysłu na pewno wrócimy, być może w przyszłym roku.
Skąd pomysł na wprowadzenie muzyki disco polo?
B:. Bo jest to jubileuszowy piknik będący podsumowaniem dziesięciu lat pracy, ale i wspólnej zabawy. Na pierwszym pikniku była popularna wówczas muzyka disco polo. Dziś ona powraca. Gwiazdy disco polo, które będą u nas gościć z pewnością należą do największych legend i stąd hasło: „Legendy Disco Polo”. Myślę, że przy takiej muzyce młodzież również będzie się dobrze bawić.
Tegoroczna druga część Pikniku odbędzie się w tych samych dniach, co Przystanek Woodstock. Czy był to cel zamierzony?
B.: To nie był cel zamierzony i nie jest to nawet w najmniejszym stopniu próba konkurencji z Woodstockiem.
Jakie działania podejmuje Urząd w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnika Pikniku?
B.: Bezpieczeństwo to podstawa tej imprezy. Ilość uczestników obliguje nas do tego by poziom bezpieczeństwa zwiększyć. Liczba ochroniarzy jest proporcjonalna do liczby osób uczestniczących w imprezie. Wspomagamy się także policję, a w tym roku również wyszkolonymi funkcjonariuszami straży granicznej, którzy zabezpieczać będą głównie miasto. Dodatkowo zostanie wydzielony obszar, na którym będzie można pojawić się z piwem, jednak pod sceną i na płycie boiska nie będzie to możliwe.
Dziękujmy za rozmowę.

Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich mieszkańców gminy Drawno, a także wszystkich miłośników dobrej muzyki odwiedzających naszą gminę na tegoroczny jubileuszowy „X Piknik nad Drawą”.
Jestem głęboko przekonany, iż bogaty program artystyczny, jaki dla Państwa przygotowaliśmy stanie się doskonałą okazją do spędzenia czasu w miłej, festiwalowej atmosferze.

Burmistrz Drawna
Ireneusz Rzeźniewski

Wywiad z Burmistrzem ukaże się także w najbliższym numerze Ziemi Drawieńskiej.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona