Archiwalna Strona Drawno
 
 

Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Kalendarz imprez

  Listopad 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            







Obsługa techniczna ALFA TV

31-10-2013 | I Zlot Miłośników Puszczy Drawskiej

W dniu 19 października 2013 r., Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Drawieńskiej, dla uczczenia 15-lecia działalności zorganizowało I Zlot Miłośników Puszczy Drawskiej. Przedmiotem Zlotu była promocja turystyki w Województwie Zachodniopomorskim na terenie Puszczy Drawskiej jesienią. Zadanie zostało współfinansowane ze środków Województwa Zachodniopomorskiego.

Wyruszyliśmy autokarem o godz. 9.00 z Drawna. Drogami Puszczy dojechaliśmy do niewielkiej osady Ostrowite, założonej w 1588 r. przez Wedlów z Drawna w ramach akcji kolonizacyjnej Puszczy Drawskiej. Tutaj zapoznaliśmy się z historią osady oraz zasadami obowiązującymi w Drawieńskim Parku Narodowym. Potem wyruszyliśmy na ścieżkę dydaktyczną „Jezioro Ostrowieckie”. Szczególne wrażenie pozostało po zwiedzeniu Starej Węgorni oraz ruin młyna na rzece Płocicznej. Następnymi punktami były jeziora: unikatowe pod względem hydrologicznym i ekologicznym jezioro Czarne oraz największe w DPN – Ostrowieckie. Na plaży przy jeziorze Ostrowieckim był czas na krótki odpoczynek, ciepłą herbatę i kawę oraz kanapki. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy cmentarzu nieistniejącej już osady Springe. Rozproszone wśród lasów Puszczy Drawskiej dawne cmentarze są świadectwem znacznie gęstszego niż dziś zasiedlenia tego terenu. Następnym elementem, który mieliśmy okazję zobaczyć był Obszar Ochrony Ścisłej „Radęcin” – pozostałość pierwotnej puszczy dębowo-bukowej nad Drawą. Rosną w nim buki i dęby mające 350 lat. Na miejscu biwakowania „Drawnik” zapoznaliśmy się z elementami ścieżek dydaktycznych „Drawnik” oraz „Geościeżka w dolinie Drawy”: historią i przyrodą tego terenu oraz powierzchniami edukacyjnymi.

Po przybyciu do Kwatery Myśliwskiej Nadleśnictwa Drawno w Borowcu odbyliśmy z przedstawicielami Nadleśnictwa i Parku dyskusję na temat walorów przyrodniczych i turystycznych Puszczy Drawskiej. Zwrócono uwagę, że zobaczyliśmy tylko niewielki fragment Puszczy i warto w przyszłości poznawać tereny, których na wyjeździe nie  widzieliśmy. Zlot zakończony został spotkaniem integracyjnym przy ognisku z ciepłym posiłkiem, kiełbaskami i ciepłymi napojami.


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia
Archiwalna Strona