100-letnie urodziny Pani Marianny Spirydowicz z Borowca - kochanej mamy, babci i prababci

W dniu wczorajszym Pani Marianna Spirydowicz świętowała swoje 100. urodziny. Z tej okazji jubilatkę odwiedził Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Drawnie Aleksander Dementiew i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Drawnie Dorota Maciejewska.

Pani Marianna urodziła się 30 marca 1923 roku w miejscowości Kowale Pańskie w powiecie tureckim, województwie łódzkim, jako drugie z czworga dzieci w rodzinie – Jana i Marianny Przygońskich.

Do 15 lipca 1941 roku tj. do dnia wysiedlenia rodziny przez Niemców, zamieszkiwali we wsi Kowale Pańskie, na wysiedleniu zamieszkali w Woli Osowińskiej, w powiecie łukowskim i przebywali tam do wyzwolenia. Następnie rodzina już bez ojca, który zmarł wróciła do domu rodzinnego.

W listopadzie 1945 roku Pani Marianna zawarła związek małżeński z Janem Spirydowiczem ( którego poznała na wysiedleniu, a który ukrywał się tam po ucieczce z obozu w Majdanku). Wiosną 1946 roku przyjechali na Ziemie odzyskane i zamieszkali w Drawnie (wówczas Kniazie) na ulicy Szkolnej. Z mieszkańcami tej ulicy stworzyli jedną wielką wspólną i wspierającą się rodzinę.

Po sześciu latach wyprowadzili się do oddalonego o 3 kilometry Chrobotkowa (obecnie Borowiec) co było związane z pracą męża Jana - z zawodu leśnika.

Z tego małżeństwa urodziły się dwie córki Elżbieta (1949 r.) i Ewa (1955 r.). Pani Marianna zajmowała się domem, wychowywaniem dzieci, a jej wielką pasją był ogród przydomowy i kwiaty.

Pani Marianna doczekała się czworo wnucząt i ośmioro prawnuków.

Pani Marianna Spirydowicz od 1985 roku tj. 38 lat jest wdową, zawsze była i jest wspierana, a obecnie zaopiekowana przez córki - Elżbietę i Ewę.

Dom rodzinny w Borowcu to oaza, miejsce spotkań całej rodziny do dnia dzisiejszego - podkreślają córki.

Z okazji tak niecodziennego jubileuszu przesłany został list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów, którego treść odczytał Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Drawnie Aleksandrem Dementiewem. Panowie złożyli gratulacje i życzenia oraz wręczyli bukiet kwiatów oraz upominek. Do życzeń i gratulacji dołączyła się Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Drawnie Dorota Maciejewska.

Pani Marianna  nie kryła radości i wzruszenia otrzymując gratulacje, wiele ciepłych słów i kwiatów. Raz jeszcze przekazujemy życzenia zdrowia, wielu kolejnych lat szczęśliwego i pogodnego życia w gronie najbliższych.