11 Listopada 2023 - obchody 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Drawnie

Uroczystości upamiętniające Narodowe Święto Niepodległości rozpoczęły się Mszą Świętą za Ojczyznę celebrowaną przez księdza dziekana Dariusza Doburzyńskiego w której uczestniczyła gala pocztów sztandarowych: Ochotniczej Straży Pożarnej i Szkoły Podstawowej w Drawnie.

Głównymi organizatorami obchodów był Burmistrz Drawna, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Drawieńskiej oraz Drawieński Ośrodek Kultury.

Kolejna część obchodów odbyła się w sali kinowej DOK, gdzie życzenia wszystkim obecnym z okazji Narodowego Święta Niepodległości złożyła Sekretarz Gminy Pani Mariola Kowalewska, a Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Drawieńskiej pan Marian Kuc zaprosił do udziału w XVI Otwartym Turnieju Strzeleckim Bractwa Kurkowego przeprowadzanym już tradycyjnie przez TPZD, przedstawiając regulamin i zasady uczestnictwa.

Turniej strzelecki tradycyjnie przeprowadzili Panowie: Krzysztof Rutkowski i Wojciech Małysko. Dziękujemy! Do turnieju strzeleckiego zgłosiło się 75 osób.

Turniej odbył się w czterech kategoriach, oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

Kategoria Paź

I miejsce Borys Mruk

II miejsce Kajetan Domański

III miejsce Tytus Kazana

 

Kategoria Giermek

I miejsce Kamil Ciechanowicz

II miejsce Oskar Mruk

III miejsce Szymon Ciechanowicz

 

Kategoria Rycerz

I  miejsce Wojciech Małysko

II miejsce Adrian Mruk

III miejsce Dariusz Ciechanowicz

 

Kategoria Diana  

I miejsce Anna Kozłowska

II miejsce Mariola Kowalewska

III miejsce Zuzanna Buchajczyk

Do turnieju strzeleckiego o tytuł Króla Kurkowego przystąpiło 26 osób. Turniej  jak zawsze był nie tylko ciekawym ale i emocjonującym widowiskiem sportowym, którego bohaterem został Kamil Ciechanowicz, który został KRÓLEM KURKOWYM i będzie panować przez najbliższy rok.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe puchary zakupione przez TPZD i PZW Drawno, a nagrody rzeczowe przez Burmistrza Drawna.

Insygnia królewskie panu Kamilowi przekazał ustępujący Król, pani Anna Kozłowska gratulując zwycięstwa i życząc godnego pełnienia tego zaszczytnego obowiązku.

Wraz z obchodami Święta Niepodległości odbył się Event Charytatywny dla Olusia Łopato z Choszczna. Dzięki hojności i otwartości serc przybyłych, udało się uzbierać 5 650,20 zł.

 

Na zakończenie mogliśmy wysłuchać koncertu pt. „Droga do wolności” w wykonaniu artystów Muzycznej Agencji Artystycznej ze Szczecina.