50-lecie zawarcia związku małżeńskiego

„I przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było nadal szczęśliwe”

Tego dnia –  2 lipca 2021, dostojni jubilaci odnowili przyrzeczenie małżeńskie.

 Małżeństwo to poemat miłości przełożony na pracę, w którą swoje ogromne siły włożyli świętujący dostojnicy. Dzielenie razem życia to niełatwa sztuka, która często wymaga pójścia na kompromis. W rzeczywistości niewielu przypada w udziale świętowanie takiego jubileuszu jakim jest 50 rocznica ślubu.

Jubileusz 50-lecia świętowały następujące pary:

Państwo Helena i Tadeusz Falkowscy

Państwo Halina i Jerzy Kalinowscy

Państwo Anna i Krzysztof Ratusznik

Państwo Teresa i Stanisław Wolańscy

Pani Teresa i Stanisław Kudła

Uroczystość odbyła się w Urzędzie Miejskim w Drawnie. Osoby, które przeżyły w jednym związku ponad 50 lat, zostały nagrodzone na mocy ustawy specjalnym medalem przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie. Na żaden medal nie pracuje się tak długo. Nagrody wręczane były przez Burmistrza Drawna Andrzeja Chmielewskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Drawnie Aleksandra Dementiewa.

Po ceremonii odbył się występ znakomitego saksofonisty Pana Andrzeja Jędrzejaka. Koncert wzbudził ogromne wzruszenie oraz zachwyt pośród widowni.

Zwieńczeniem okoliczności był słodki poczęstunek oraz lampka szampana. Ponadto jubilaci otrzymali również drobne upominki, które mogą stać się miłym powodem, do wspólnie spędzanego czasu. Uroczystości towarzyszyły również długie rozmowy oraz wspomnienie niezapomnianych chwil spędzonych przez jubilatów. Bowiem nie sztuką jest pokochać, lecz sztuką wytrwać. Jeśli ktoś wytrwał ponad pół wieku w małżeństwie i nie uległ pokusie łatwych rozwiązań, dokonał wielkiej sztuki.