Piękny Jubileusz Setnych Urodzin Pani Eugenii Łakos

W sobotę, 1 kwietnia 2023 r. odbyła się wyjątkowa wizyta u mieszkanki gminy Drawno z okazji pięknego Jubileuszu 100-lecia urodzin. Pani Eugenia Łakos w miejscowości Międzybrodzie obecnie powiat Sanok, województwo podkarpackie, jako jedno z piątki dzieci Karoliny i Michała Tylków.

Mąż Pani Eugenii Józef Łakos urodzony w 1913 roku był żołnierzem września 1939 r. oraz kombatantem. Został ranny w październiku 1939 r.

Para zawarła związek małżeński w maju 1940 r. W tym samym czasie zostali wywiezieni na Wołyń w okolice Beresteczka przez armię ZSRR.

Po zmaganiach wojennych wrócili do miejsca pierwotnego zamieszkania w czerwcu 1943 r. Tam prowadzili gospodarstwo rolne do maja 1947 r. Następnie małżeństwo zostało wysiedlone na Ziemie Odzyskane do Barnimia. Mąż Józef pracował w lesie jako drwal, a następnie przez 20 lat jako gajowy. Przeszedł na emeryturę w 1978 r. Zmarł w 1988 r.

Małżeństwo Państwa Łakos prowadziło szczęśliwe życie. Owocem ich miłości było dwóch synów: Zenon i Jarosław. Jubilatka doczekała pięcioro wnucząt, sześcioro prawnucząt i troje praprawnucząt.

Całe życie prowadziła gospodarstwo rolne, ciężko pracowała, wychowywała dzieci. Zapytana o receptę na długowieczność powiedziała praca, praca i jeszcze raz praca.

Obecnie przebywa pod opieką u syna Zenona i synowej Zofii w Choszcznie.

Z okazji tak niecodziennego jubileuszu przesłany został list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, którego treść odczytał Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski wraz z Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Drawnie Dorotą Maciejewską.

Przekazane zostały życzenia oraz gratulacje w imieniu władz samorządowych oraz wszystkich mieszkańców Gminy Drawno. Życzenia w imieniu mieszkańców Barnimia złożyli proboszcz parafii Barnimie ks. Wojciech Kozub oraz Andrzej Konopelski.

Do życzeń dołączyła się Pani Wiktoria Wróblewska – Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Choszcznie.

Z okazji pięknego Jubileuszu składamy serdeczne gratulacje, wyrazy uznania dla przeżytych lat, życzenia wszelkiej pomyślności i pogody ducha na kolejne lata.

Życzymy jeszcze wielu długich lat życia upływających w spokoju i zdrowiu, spędzonych w otoczeniu rodziny i przyjaciół.

Galeria zdjęć