XVI zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Drawna

W poniedziałek 1 maja br. na jeziorze Adamowo w Drawnie odbyły się kolejne Otwarte Zawody Spinningowe „O Puchar Burmistrza Drawna". Organizatorem zawodów było Miejsko-Gminne Koło Polskiego Związku Wędkarskiego, którego Prezesem jest pan Mirosław Hynek.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski, który serdecznie powitał uczestników, życząc im udanego połowu oraz osiągnięcia jak najlepszych wyników. Sprawy organizacyjne i przebieg zawodów przedstawił Prezes Koła. W szranki o puchar stanęło 66 wędkarzy, w tym jedna kobieta i trzech juniorów: Jan Wawrzyniak z Drawna (11lat), Julian Jęsiek z Kalisza Pomorskiego (12 lat) i Patryk Plaskota (17 lat) z Drawna.

O godzinie 7.45 uczestnicy zawodów ochoczo podążyli na swoje upatrzone miejsca. Po pięciu godzinach wędkowania, aby wyłonić zwycięzców w poszczególnych kategoriach sędziowie po wcześniejszym mierzeniu złowionych okazów przystąpili do obliczania wyników i ustalania kolejności miejsc zajętych w zawodach.

I tak w kategorii: „Za największą Rybę XVI Zawodów Wędkarskich Spinningowych o Puchar Burmistrza I miejsce zdobył Wiesław Tuchaj, którego okaz liczył 75 cm.

Zwycięzcą zawodów o  „Puchar Burmistrza Drawna” został także Wiesław Tuchaj z Drawna zdobywając łącznie 3300 punktów.

II miejsce     Sylwester Maziarz  z Drawna -3000 pkt
III miejsce    Emil Grzelczak z Drawna - 2650 pkt
IV miejsce    Waldemar Jędrasik z Drawna - 2600 pkt
V miejsce     Jacek Lech - 2500 pkt
VI miejsce    Grzegorz Grzelczak z Drawna - 2100 pkt
VII miejsce  Marek Jędrasik z Drawna - 2050 pkt

Wręczenia pucharów i nagród dokonał Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski, Radny Rady Miejskiej w Drawnie Wojciech Wiśniowski i Prezes koła Mirosław Hynek.

W podziękowaniu za wieloletnią działalność na rzecz wędkarstwa Panowie: Jerzy Wiewiórowski i Krzysztof Bürger otrzymali „Brązowe odznaki PZW za zasługi dla Wędkarstwa Polskiego“.

Burmistrz podziękował wszystkim zawodnikom za sportową i uczciwą rywalizację, gratulując uzyskanych wyników. Zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Burmistrza Drawna.

Prezes koła Mirosław Hynek także podziękował wszystkim zawodnikom i obiecał, że zawody o Puchar Burmistrza będą kontynuowane w latach następnych.

Całość imprezy przebiegała w miłej i sympatycznej atmosferze.

GRATULACJE !!!